Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobek Miejski

Aktualności:

24-06-2022

Esy-floresy

Praca plastyczna z kleksów. Na białą kartkę nakładamy plamy z rozwodnionej farby i rozdmuchujemy z pomocą słomki w różnokształtne kleksy. Taka praca rozbudza kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.

24-06-2022

Memory obrazkowe

Zabawa, która rozwija spostrzegawczość, logiczne myślenie, a także percepcję wzrokową i umiejętność koncentracji uwagi. Pomaga w zrozumieniu czym są przeciwieństwa.

11-06-2022

Zabawa – piłki na taśmie

Często nie trzeba wiele aby zachęcić dziecko do aktywnej zabawy. Wystarczy tylko taśma i plastikowe nie duże piłki. Piłki na taśmie to bardzo atrakcyjna zabawa dla dzieci, bo oprócz tego, że piłki możemy turlać rzucać, podrzucać to możemy je także przyklejać na taśmę.

11-06-2022

Mali badacze – eksperymenty i doświadczenia

Zabawy badawcze dostarczają dziecku niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk.

11-06-2022

Kolorowe frotki – ćwiczenia

Zabawy dla dzieci, które wspierają rozwój małej motoryki. Wzmacniająca również mięśnie rąk i paluszków, a także rozwijają koordynację wzrokową.

11-06-2022

Dzień Aktywnej Rodziny

Dzieci ze żłobka oraz przedszkolaki rozpoczęły świętowanie Dnia Aktywnej Rodziny poprzez zaprezentowanie na scenie bajkowych historii w muzycznej oprawie.

11-06-2022

Sensoryka przy muzyce

Na zajęciach było szaleństwo z rozcieraniem i ciapaniem farbami. Poprzez takie zabawy dzieci stymulują zmysł dotyku i wzroku. Zabawa pozwala w pełni rozwijać potencjał twórczy małego artysty. Do piosenki Marii Tomaszewskiej pt. ,,My klepiemy do rytmu’’- dzieci pięknie „klepały”.

11-06-2022

Dzień dziecka

Atrakcji z okazji Dnia Dziecka w naszym żłobku nie brakowało. Były bańki mydlane, zabawy z piłką i balonikami, zawody w przeciąganiu liny. Największą i najsmaczniejszą atrakcją było „kupowanie” lodów. Na zakończenie słodki poczęstunek

11-06-2022

Sygnalizator świetlny

Na dzisiejszych zajęciach plastycznych dzieci wykonały sygnalizator świetlny z wyklejanki z bibuły. Na zajęciach przypomnieliśmy o bezpieczeństwie poruszania się po drodze. Taka praca pobudza wyobraźnię i ćwiczy sprawność rączek.

11-06-2022

Strzelająca butelka

Bardzo prosta i zarazem ciekawa zabawa dla dzieci. Do zabawy potrzebujemy: plastikową butelkę, balony, folię aluminiową oraz kubeczki plastikowe. Strzelanie to wrzucanie do butelki kuleczek z foli, którymi trafiamy do celu-piramidy z kubeczków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...