Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

27-03-2023

Dołącz do pozarządowej rodziny DAR-u 2023

W Lubaniu w sobotę 3 czerwca 2023 odbędzie się 9. edycja pozarządowego festynu Dzień Aktywnej Rodziny DAR. Do 4 kwietnia br. lubański Inkubator Organizacji Pozarządowych przyjmuje zgłoszenia od organizacji pozarządowych i grup z Lubania oraz powiatu lubańskiego zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji wydarzenia.

29-03-2023

Oświadczenie w sprawie dostępności obiektów MOSiR dla klubów sportowych

W związku z informacją, przekazaną przez Klub Sportowy Łużyce, dotyczącą zamknięcia boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Ludowej, a co się z tym wiąże, uniemożliwienia przeprowadzenia rozgrywek dziecięcych i młodzieżowych piłkarskich klubów sportowych, Samorząd Miasta Lubań informuje, że zainteresowani zostali już w listopadzie ubiegłego roku poinformowani o planowanym remoncie stadionu MOSiR.

01-04-2023

Głos Seniora: Lubańskie wierzby płaczące

Wiosną przyroda budzi się do życia. Już za chwilę delikatną zielonością pokryją się i lubańskie płaczące wierzby. Znacie je wszystkie?

31-03-2023

Zaproszenie do zwiedzania Miejsca Pamięci Stalag VIII A

Fundacja Pamięć, Edukacja, Kultura wraz ze stowarzyszeniem Meetingpoint Memory Messiaen e.V. zapraszają na wspólne zwiedzanie Miejsca Pamięci Stalag VIII A z przewodnikiem , które...

31-03-2023

Wystawa „1000 i Twoje spojrzenie“

W Parku Niepodległości przy Wieży Brackiej do 5 lipca br. można oglądać wystawę, której muzą była pandemia.

30-03-2023

Głos Seniora: Świadectwa zbrodni, pokuty i pojednania

W okolicach Lubania zachowało się kilka krzyży pokutnych, zwanych też krzyżami pojednania. Zapraszam na krótką opowieść o ich historii i znaczeniu.

30-03-2023

Warsztaty makramy. Dla Nikoli

29 marca w lubańskiej Bibliotece odbyły się charytatywne warsztaty plecenia makram.

30-03-2023

English Club - Let's talk! w Bibliotece

Biblioteka zaprasza 17 kwietnia wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego na zajęcia.

30-03-2023

Wesołe zające

Choć pogoda mało wiosenna, to u nas w świetlicy OWD jest już kolorowo i świątecznie.

29-03-2023

Odkrywamy nowe pasje.

W świetlicy OWD tworzymy filcowe sowy. W planie mamy inne zwierzaki. Igła z nitką, materiał i pomysły dzieci to gotowy przepis na wspaniałą zabawę i twórczo spędzony czas.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...