Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobek Miejski

Aktualności:

30-06-2024

Audycja muzyczna

Dzieci ze żłobka starszego miały przyjemność poznać panią Celestynę ze szkoły muzycznej w Lubaniu, która przeniosła nas do prawdziwej krainy dźwięków. Zajęcia dydaktyczno muzyczne z użyciem instrumentów takich jak kalimba, ukulele oraz skrzypce. Pani Celestyna pięknie nam zagrała oraz zaśpiewała piosenki ze znanych bajek. Maluszki chętnie próbowały grać na instrumentach, na koniec wręczyły dyplom oraz kwiatki.

30-06-2024

Zabawy na dworze

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne dla rozwoju, zdrowia dziecka są zabawy na świeżym powietrzu. Zabawy z piłką czy zjeżdżalnie wnoszą wiele radości, rozwijają koordynację wzrokowo ruchową, dziecko się wyszaleje i rozładuje nagromadzoną energię.

30-06-2024

Zabawy i ćwiczenia ruchowe

Główną potrzebą dzieci w wieku żłobkowym są zabawy i gry ruchowe. Dbałość o zdrowie, harmonijny rozwój sprawności i zaradność ruchową są ważnymi celami w wychowaniu dzieci.

30-06-2024

Kolorowe lody

Na zajęciach plastycznych dzieci barwiły lody przygotowane z płatków kosmetycznych, nabierały odpowiedni kolor farby pipetą. Praca jest świetnym ćwiczeniem rozwijającym umiejętności trzymania oraz rozpoznawania i nazywania podstawowych kolorów. Lody wyszły kolorowe i smaczne.

23-06-2024

Wyjście na lody

Korzystając z pięknej pogody i pierwszych powiewów nadchodzącego lata, postanowiliśmy schłodzić się w lodziarni u pana Zbycha. Maluszki wybierały sobie smak i z przyjemnością zjadały słodkie i pyszne lody. Dzieci były szczęśliwe a ubrudzone buźki oznaczają, że smakowało.

23-06-2024

Rytmika ( Piraci )

Dziś na rytmice z panią Anią wypłynęliśmy na szerokie morza. Maluszki były przebrane za piratów, pięknie zatańczyły oraz pięknie pokazywały.

23-06-2024

Ćwiczenia z woreczkami

Rozwijanie sprawności ruchowej poprzez zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z użyciem woreczków. Dzieci dzięki takiej zabawie rozwijają wrażliwość na dotyk, umiejętność utrzymania równowagi, koncentrację oraz skupienie uwagi.

23-06-2024

Szukamy obrazków

Czas na zajęcia w poszukiwaniu obrazków. Kulki żelowe wkładamy do worków strunowych oraz kolorowe obrazki. Dzieci przesuwając palcami odkrywają narysowane przedmioty. Świetna zabawa stymulująca zmysły dotyku i wzroku. Utrwalenie motoryki małej czyli ruch palców i dłoni.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...