Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

30-05-2014

70. rocznica Bitwy o Monte Cassino

18 maja br. miała miejsce 70 rocznica Bitwy o Monte Cassino. Rzadko kto wie, że w Lubaniu mieszka jeden z jej uczestników – Stanisław Lenkiewicz. Obecny kombatant do armii Andersa wstąpił jako dwudziestojednolatek i służył w 3 Dywizji Strzelców Karpackich. Rocznica była okazją do podziękowań za walkę o godne i niepodległe państwo, które złożył Stanisławowi Lenkiewiczowi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

30-05-2014

Biznesowe inspiracje

Trzeba starać się być w czymś lepszym od innych, aby wyróżnić się z tłumu i mieć przez to ułatwiony start w dorosłe życie – przekonywał młodzież Paweł Lenar, kolejny przedsiębiorca zaproszony do Lubania przez Radę Gospodarczą na spotkaniu, które miało miejsce 26 maja br.

29-05-2014

Nowo otwarty Dom Pogrzebowy w Lubaniu

22 maja br. Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych na terenie cmentarza komunalnego w Lubaniu otworzył nowy Dom Przedpogrzebowy. Będzie on funkcjonował w podziemiach istniejącej, zabytkowej kaplicy, która została zmodernizowana po dawnym poniemieckim domu przedpogrzebowym.

28-05-2014

23. rocznica powołania Straży Granicznej

23. rocznicę powołania Straży Granicznej 23 maja 2014 r. uczciła kadra i pracownicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Uroczystości rocznicowe zainaugurowała msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba w Lubaniu.

27-05-2014

Podziel się swoją dobrą praktyką! – „Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego U

Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Komisją ds. Osób Starszych zaprasza przedstawicieli organizacji społecznych, nieformalnych grup, pracodawców i samorządów terytorialnych oraz innych instytucji realizujących programy na rzecz osób starszych do udziału w procedurze wyłaniania dobrych praktyk, które zostaną umieszczone w „Złotej Księdze Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”.

27-05-2014

Zaproszenie na wystawę - Twierdze i pałace Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Autorka wystawy Jolanta Stopka stworzyła imponującą i unikalną fotograficzną dokumentację prezentującą to, co przetrwało do dziś z twierdz, zamków, rezydencji i pałaców, w architekturze i ruinach budowli wzniesionych przez narody Rzeczpospolitej, między Odrą a Dnieprem, od Międzyrzecza po Smoleńsk.

26-05-2014

Wybory w Lubaniu

25 maja mieliśmy szansę oddać swój głos na kandydatów do europarlamentu. Nie wszyscy ją wykorzystali - ze wstępnych danych PKW, podającej wyniki z 91% obwodów, wynika, że w skali kraju frekwencja wyniosła 23,29%. Zwycięstwo podzielili między siebie kandydaci z list PiS (nieznaczna wygrana) i PO. Jak i na kogo głosowaliśmy w Lubaniu?

26-05-2014

Przebudowa kanalizacji na ulicy Wyspowej

Inwestycja budowy nowej sieci kanalizacyjnej w rejonie ulic Wyspowa-Różana-Robotnicza ma na celu ostateczne, czyli docelowe uporządkowanie gospodarki ściekowej w tym rejonie miasta.

26-05-2014

Rewitalizacja społeczna w toku

Od końca ubiegłego roku w Lubaniu dużo mówi się o programie rewitalizacji społecznej. Wiadomo, że jest to projekt dofinansowany z UE i że w jego ramach zyskaliśmy prawie pół miliona złotych. Obecnie wszystkie zaplanowane działania są już w toku, łatwiej więc jest odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytanie – czym właściwie jest ta rewitalizacja.

23-05-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem w kronice wydarzeń naszego miasta:

  • małe święto lubańskiej gospodarki
  • przegląd dorobku artystycznego seniorów
  • noc muzeów z Janem Kapistranem
  • jubileusz w Przedszkolu Miejskim nr 5

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...