Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

23-04-2014

Ostrzeżenie meteorologiczne

OSTRZEŻENIE Nr 30

Zjawisko: Burze z gradem
Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo dolnośląskie

Ważność: od godz. 13:00 dnia 23.04.2014 do godz. 21:00 dnia 23.04.2014 Czytaj więcej

23-04-2014

Zaproszenie na warsztaty dla lubańskich organizacji

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, we współpracy z Łużyckim Centrum Rozwoju, zaprasza przedstawicieli lubańskich organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych etc.) do udziału w środę 7 maja 2014 r. w godz. 16.00 do ok. 18.30 w Lubaniu w kolejnym spotkaniu warsztatowym dot. organizacji w VI.2014 r. Dnia Aktywnej Rodziny „DAR” – festynu z udziałem lubańskich organizacji pozarządowych.

22-04-2014

Darmowa forma promocji dla organizacji - przyjmowanie zgłoszeń do udziału w festynie

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, we współpracy z Łużyckim Centrum Rozwoju, serdecznie zaprasza lubańskie organizacje pozarządowe do uczestnictwa w festynie pn. Dzień Aktywnej Rodziny „DAR”. Termin składania deklaracji udziału upływa 30 kwietnia br.  czytaj więcej

18-04-2014

Inauguracja Akademii Lokalnych Liderów Młodzieżowych

Od 11 do 14 kwietnia br. młodzi mieszkańcy Śródmieścia miasta Lubań uczestniczyli w pierwszym szkoleniu wyjazdowym w ramach Akademii Lokalnych Liderów Młodzieżowych, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”.

18-04-2014

To jeszcze nie koniec sezonu grzewczego!

Szanowni Państwo,
docierają do nas informacje od naszych odbiorców jakoby PEC Lubań wskutek postępującego ocieplenia wyłączał ogrzewanie obiektów i zamierzał wcześniej zakończyć sezon grzewczy. Decyzję tę podejmuje samodzielnie bez uzgodnienia z właścicielami bądź zarządcami ogrzewanych budynków. Stanowczo dementujemy takie pogłoski.

18-04-2014

Podziękowanie za świąteczne życzenia

Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński serdecznie dziękuje za życzenia świąteczne, które otrzymał w ostatnich dniach od instytucji, stowarzyszeń, osób prywatnych, podmiotów gospodarczych. Wśród nich nie zabrakło młodych lubanian. Delegacje uczniów z lubańskich szkół osobiście przybyły do magistratu, aby złożyć burmistrzowi wielkanocne życzenia.  

18-04-2014

Komunikat Burmistrza Miasta Lubań

Uprzejmie informuję, iż w związku z wypadającym w Poniedziałek (21.04.2014r.) dniem świątecznym, zostaje przesunięty termin odbioru odpadów komunalnych. Odpady odbierane będą według załączonego harmonogramu.


Burmistrz Miasta Lubań
Arkadiusz Słowiński

18-04-2014

Życzenia Wielkanocne

 

18-04-2014

Uroczyste obchody kanonizacji Jana Pawła II

W związku z uroczystością kanonizacyjną Jana Pawła II, która będzie miała miejsce 27 kwietnia br., również w Lubaniu przygotowany został program obchodów.  Uroczystości rozpoczną się 23 kwietnia w Kościele pw. Św. Trójcy w Lubaniu inauguracyjną wystawą pt.” Madonny Jana Pawła II” – autorstwa Mieczysławy i Józefa Rajter. 25 kwietnia godz. 12:00 Muzeum Regionalne w Lubaniu proponuje prelekcję „Myśl i nauczanie Jana Pawła II” dr. Tomasza Gałwiaczka.

17-04-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem relacje na temat:

  • wizyty Prezydenta RP w naszym regionie,
  • modernizacji lubańskiej fontanny
  • XVI Sesji młodych ekologów ,
  • Jarmarku Wielkanocnego w Lubaniu
  • świątecznego przemarszu uczniów Gimnazjum nr 3

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...