Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-08-2013

Informacja dla turystów

Informujemy, że 15 sierpnia (Święto Najświętszej Maryi Panny) Wieża Bracka będzie nieczynna dla zwiedzających.

14-08-2013

Miejska i Powiatowa Bibioteka Zaprasza

MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. MARII KONOPNICKIEJ W LUBANIU ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z AUTORKĄ   „CUKIERNI POD AMOREM”  MAŁGORZATĄ GUTOWSKĄ-ADAMCZYK

Dnia 23.09.2013r.
(poniedziałek)
o godz.17.00 w Czytelni Biblioteki Rynek-Ratusz

 

13-08-2013

Codziennie na Wieży Brackiej

Wieża Bracka doczekała się swojego wytrwałego fana. Norbert pochodzi ze Świdnicy i spędza wakacje w Lubaniu u ciotecznej babci Zofii, nasze miasto bardzo mu się podoba. Na wieży był w niedzielę. I w poniedziałek. I we wtorek. Do końca pobytu planuje przychodzić codziennie.
- Strasznie podoba mi się, że jest tak wysoko! – mówi Norbert i wdrapuje się na wieżę kolejny raz.

13-08-2013

Śladami historii Lubania

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc wystąpiło z ciekawą inicjatywą – we współpracy z Urzędem Miasta Lubań odnowiło tablice informacyjne, zapełniło je informacjami o zabytkach i umieściło w pięciu punktach Lubania. Wszystkie pięć tablic upamiętnia nieistniejące obecnie obiekty, każdy z nich był bardzo ważny dla historii miasta.
Wszystkie nowe tablice łączy także to, że są położone w punktach oddalonych od centrum miasta, zlokalizowanych na dawnych przedmieściach.

08-08-2013

Szkolenia dla edukatorów ekologicznych

Seminarium "Technika satelitarna w transgranicznej edukacji ekologicznej" Zapraszamy na polsko-niemieckie seminarium dla edukatorów ekologicznych pt. "Technika satelitarna w...

05-08-2013

SKI and SUN w Świeradowie Zdroju zaprasza na bezpłatne szkolenia

Podstawy Nordic Walking  - nauka techniki, pierwsze kroki, doskonalenie techniki, marsz ciągły.

Szkolenia rowerowe na SINGLTREK - prawidłowa pozycja na rowerze, skuteczne hamowanie, płynne pokonywanie zakrętów.

01-08-2013

Biblioteka Muzealna - nowości!

              Zapraszamy do skorzystania z bogatego księgozbioru Muzeum Regionalnego w Lubaniu. W ostatnim czasie powiększył się on o cztery ciekawe pozycje.

31-07-2013

Przedstawienie dla dzieci - zaproszenie

W poniedziałek 5 sierpnia  o godzinie 10:15  w Miejskim Domu Kultury przy ul. Kościuszki 4 w Lubaniu odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci pod tytułem "Przez bajki w świat". Najmłodszych zaprasza Ośrodek Wsparcia Dziennego - wstęp wolny.

 

29-07-2013

W Rynku, na Folk-Arcie.

Na lubańskim Rynku już po raz dziesiąty odbył się Festiwal Folklorystyczny Folk-Art. Było skocznie, muzycznie i smakowicie. Na scenie zaprezentowało się trzynaście zespołów z Dolnego Śląska, stając w szranki konkursu o Złote Łużyckie Skrzypce, poza sceną zaś trwała degustacja oryginalnych smakołyków, także zakończona konkursem.

29-07-2013

Wieża Bracka w prezencie urodzinowym

W sobotę 27 lipca trójka młodych lubanian postanowiła w oryginalny sposób uczcić osiemnaste urodziny swojej przyjaciółki - laurkę umieścili w najlepiej widocznym miejscu w Lubaniu. Do świętowania ochoczo włączył się również patrol historycznej straży miejskiej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...