Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

01-08-2013

Biblioteka Muzealna - nowości!

              Zapraszamy do skorzystania z bogatego księgozbioru Muzeum Regionalnego w Lubaniu. W ostatnim czasie powiększył się on o cztery ciekawe pozycje.

31-07-2013

Przedstawienie dla dzieci - zaproszenie

W poniedziałek 5 sierpnia  o godzinie 10:15  w Miejskim Domu Kultury przy ul. Kościuszki 4 w Lubaniu odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci pod tytułem "Przez bajki w świat". Najmłodszych zaprasza Ośrodek Wsparcia Dziennego - wstęp wolny.

 

29-07-2013

W Rynku, na Folk-Arcie.

Na lubańskim Rynku już po raz dziesiąty odbył się Festiwal Folklorystyczny Folk-Art. Było skocznie, muzycznie i smakowicie. Na scenie zaprezentowało się trzynaście zespołów z Dolnego Śląska, stając w szranki konkursu o Złote Łużyckie Skrzypce, poza sceną zaś trwała degustacja oryginalnych smakołyków, także zakończona konkursem.

29-07-2013

Wieża Bracka w prezencie urodzinowym

W sobotę 27 lipca trójka młodych lubanian postanowiła w oryginalny sposób uczcić osiemnaste urodziny swojej przyjaciółki - laurkę umieścili w najlepiej widocznym miejscu w Lubaniu. Do świętowania ochoczo włączył się również patrol historycznej straży miejskiej.

26-07-2013

ZAPROSZENIE: Wędruj Via Regią z "Pograniczem" - 3 sierpnia 2013 LUBAŃ - ZGORZELEC

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego  "Pogranicze" w Lubaniu, wraz z Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen,  serdecznie zaprasza w sobotę 3 sierpnia 2013 r. do udziału w kolejnej  pieszej wędrówce szlakiem Via Regia. Trasa wyprawy prowadzi z Lubania do  Zgorzelca. Udział bezpłatny.

24-07-2013

Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen pod tytułem “Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości” uczestnicy siedmiu pieszych przejść każdego dnia pokonają ok. 25 kilometrów trasą dawnych dróg nawiązujących do Via Regia. W roku 2012 wykorzystano przy tej okazji pątniczy szlak - Droga św. Jakuba. W tegorocznych wędrówkach nie zabraknie także prób odnalezienia dawnej Via Regia pozbawionej oznakowania. Będzie więc to swojego rodzaju „ćwiczenie terenowe” w odszukiwaniu traktów.

22-07-2013

Ciekawe znalezisko w centrum miasta

Od kilku dni Muzeum Regionalne prowadzi badania archeologiczne przy ul. Mikołaja w Lubaniu. Przyniosły one bardzo interesujące wyniki. Pod fundamentami wczesnonowożytnej piwnicy znaleziono całe XVI - wieczne naczynia, złożone tam w formie ofiary zakładzinowej. Takie ofiary składano duchom domowym celem odstraszania złych mocy.

 

22-07-2013

VIA REGIĄ PRZEZ LUBAŃ

Miłośnicy regionu z Dolnego Śląska i Saksonii wędrowali wspólnie szlakiem Via Regia podczas trzech wypraw zorganizowanych w czerwcu i lipcu br. przez lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”.   Trasy wszystkich przejść prowadziły przez Lubań.

19-07-2013

Piknik średniowieczny w Zamku Czocha

10 i 11 sierpnia odbędzie się Piknik średniowieczny w Zamku Czocha. W programie m.in. walki pokazowe na miecze, Bieg Rycerski oraz "Młynopiekarnia" dla Najmłodszych - replika średniowiecznego paleniska i warsztaty wypieku podpłomyków.

19-07-2013

Pomyślmy sami, co zrobić z odpadami?

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej O/MiPBP w Lubaniu zaprasza do obejrzenia wystawy w Galerii Łużyckiej  mieszczącej się w Centrum miasta. Na wystawie można zobaczyć prace laureatów konkursu plastycznego pt. „Pomyślmy sami, co zrobić z odpadami?”, materiały Gimnazjum nr 3 w Lubaniu z Sesji Młodych Ekologów oraz ekspozycję przygotowaną przez Gimnazjum w Pisarzowicach pt. „Zostań EKO-MANEM”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...