Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

16-07-2013

Odkryj Góry Izerskie!

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - Oddział MiPBP w Lubaniu, Nadleśnictwo Świeradów, we współpracy z Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Niemcy), zapraszają do udziału w sobotę 14 września 2013 r. w wycieczce przyrodniczej po Górach Izerskich.

12-07-2013

"PRZYGODY ROZBÓJNIKA RUMCAJSA" - spektakl teatralny

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubania zaprasza małych mieszkańców miasta Lubań na spektakl teatralny Agencji Art - Metanoia z Krakowa zatytułowany "Przygody Rozbójnika Rumcajsa", który odbędzie się 16 lipca o godz. 10.00 w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury (ul. Kościuszki 4, Lubań). Wstęp bezpłatny.

11-07-2013

Rafał Kusto z Lubania trzykrotnym złotym medalistą MISTRZOSTW POLSKI w pływaniu!

Rafał Kusto, zawodnik „UKS Orka Lubań”, zdobył trzy złote medale na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 5-7 lipca w Gorzowie Wielkopolskim. Rafał stratował w tych mistrzostwach w stylu klasycznym na dystansach 50, 100 i 200 metrów.

11-07-2013

Wakacyjne oferty

Trwają wakacje. Pozostające w tym czasie dzieci z miasta mają do dyspozycji dużo wolnego czasu. Miejskie jednostki co roku dbają, aby nikt z młodych lubanian w czasie trwania wakacji - na nudę nie narzekał.

10-07-2013

XIX Międzynarodowy Abstynencki Festiwal Muzyczny LEŚNA 2013 oraz Zlot Rodzin Abstynenckich

Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów "ODNOWA" w Lubaniu oraz Ośrodek Kultury i Sportu w LEśnej zapraszają na XIX Międzynarodowy Abstynencki Festiwal Muzyczny LEŚNA 2013 oraz Zlot Rodzin Abstynenckich, który odbywać się będzie w dniach 18 - 21 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym "Baworowa".

10-07-2013

„Twoja ulubiona opowieść biblijna” - weź udział w konkursie!

Centrum Inicjatyw Lokalnych, Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela” zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

09-07-2013

Rodziny z Lubania na starcie

W iście rodzinnej atmosferze przebiegały VI Rodzinne Marsze na Orientacje. Imprezę zorganizował przez Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu wspólnie z Oddziałem PTTK w Lwówku Śląskim. Zawody odbywały się 5 i 6 lipca w świeradowskim parku zdrojowym i w pobliskich lasach.

08-07-2013

"Karykatury środowiska naturalnego" - wystawa w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Globalny temat jakim jest środowisko naturalne, człowiek oraz przyroda zajmuje wielu artystów, także karykaturzystów. Galeria dziwnej sztuki „Caricatura Kassel“ zebrała na ten ten temat wystawę składającą się z trzydziestu pięciu reprodukcji znanych karykaturzystów. Dwadzieścia pięć z nich, wciąż aktualnych, można będzie obejrzeć od 7 czerwca do 31 października 2013 na piętrze bocianiej willi w Naszym Zoo, przy Zittauerstr.43 w Görlitz.

06-07-2013

SPOTKANIE Z BUKOWIŃCZYKAMI

Ponad 100 osób uczestniczyło w sobotę 29 czerwca w „Spotkaniu z Bukowińczykami”, zorganizowanym w Lubaniu przez Fundację Bukowińską „Bratnia Pomoc”.

05-07-2013

Zostań Lubańskim Odkrywcą!

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w pierwszej lubańskiej grze terenowej! Dotyczy ona zabytków znajdujących się na Rynku oraz sławnych osób z nimi związanych.  

Czy w Lubaniu byli Szwedzi?
Jakie tajemnice skrywa portal?
Kto zna dobrze herb Lubania?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...