Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

28-04-2023

III MIEJSCE W FINALE POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO!

Za nami „Powiatowy Konkurs Historyczny kl. VII-VIII szkół podstawowych”. Uczestnikami tegorocznych zmagań byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy Zespole PCE w Lubaniu. Uczennica SP1 – Martyna Przekop z kl. 8a – brawurowo przeszła etap półfinałowy z testem wielokrotnego wyboru, zawierającym 25 pytań.

28-04-2023

2. miejsce i ogromny sukces chłopców. Mamy upragniony awans do Finału Strefy Jeleniogórskiej!

W dniu 5 kwietnia, w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza w Lubaniu, odbył się drużynowy półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce ręcznej chłopców klas 7-8 – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo gry w zawodach mieli mistrzowie powiatów: zgorzeleckiego (SP Węgliniec), lwóweckiego (SP Kraśnik Dolny) oraz lubańskiego (reprezentacja naszej szkoły). Wyniki spotkań: SP 1 Lubań-SP Kraśnik Dolny 7:5 (4:2), SP Węgliniec-SP Kraśnik Dolny 10:3 (4:0), SP Węgliniec-SP 1 Lubań 20:7 (9:2).

28-04-2023

DZIEŃ ZIEMI z SENIORAMI W SP 2

W związku z obchodami Dnia Ziemi społeczność naszej szkoły, we współpracy ze Stowarzyszeniem Nasza Szkoła, zorganizowała spotkanie dedykowane SENIOROM. Tematyka była poświęcona energooszczędności, a także zanieczyszczeniu światłem.

28-04-2023

Poliglota w Krainie Języków Obcych

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły bardzo licznie i z zaangażowaniem wzięli udział w projekcie organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji w Lubaniu – Poliglota w Krainie Języków Obcych.

26-04-2023

MISTRZ PIĘKNEGO SŁOWA- ALEKSANDER KOGUT

We wtorek 25 kwietnia 2023 roku o godz. 9.30 w Sali Widowiskowej Kłodzkiego Ośrodka Kultury odbył się Finał Wojewódzki XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK w kategorii „młodsi”.

26-04-2023

„Salon Literacki”

W minionym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Cz. Uczestnicy to stali i nowi bywalcy zajęć popołudniowych o nazwie „ Salon literacki”, którzy chętnie współpracują z Miejską i Powiatową Biblioteką w Lubaniu.

26-04-2023

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO W RAMACH ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Z przyjemnością informujemy, że konkurs zorganizowany przez SKO, w ramach ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU, został rozstrzygnięty. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i dziękujemy za trud włożony w wykonaną pracę.

25-04-2023

SUKCESY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Uczniowie klasy I b zostali laureatami XI Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego w kategorii klas I – IV.

20-04-2023

Akcja społeczno–edukacyjna „Żonkile”-80-ta rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2023r. przypięliśmy papierowe żonkile na znak, że #ŁączyNasPamięć.

18-04-2023

60 urodziny Bolka i Lolka pod hasłem „Przygody Bolka i Lolka”

W miesiącu lutym świetlica szkolna wzięła udział w międzynarodowym konkursie plastycznym z okazji 60 urodzin Bolka i Lolka pod hasłem „Przygody Bolka i Lolka” w ramach międzynarodowego projektu czytelniczego „Magiczna moc bajek” organizowanego przez Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...