Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

03-11-2022

WYCIECZKA ŚLADEM ZMYSŁÓW

W 2022 roku Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska - główny organizator i patron obchodów Dnia Krajobrazu - pragnie zwrócić uwagę na multisensoryczny charakter krajobrazu, którego odbiór zależy od wielu czynników oraz wrażliwości poszczególnych osób.

03-11-2022

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu 2022

Według EKK (Europejskiej Konwencji Krajobrazowej) krajobraz to „obszar, postrzegany przez ludzi, którego charakter jest wynikiem działania i interakcji czynników przyrodniczych i/lub ludzkich”. Natomiast samo postrzeganie

31-10-2022

Obcowanie z kulturą, tj. z mitami za pan brat. 

Na początku października uczniowie z lubańskiej Jedynki z kl. IV-VI (w sumie 9 oddziałów) wraz z wychowawcami udali się do MDK w Lubaniu. Na tamtejszej scenie obejrzeli interesujące przedstawienie o zagadkowym tytule ,,W krainie mitów”.

26-10-2022

Z wizytą w teatrze

W dniu 19 października uczniowie klas 5a, 5b, 6a i 6b wybrali się do jeleniogórskiego Teatru im. C. K. Norwida na spektakl pt.: „Ania z Zielonego Wzgórza”.

23-10-2022

Szranki z ortografią

Ogólnopolskie konkursy są doskonałym narzędziem motywującym do podejmowania intelektualnych wyzwań, a ortograficzne wyzwanie to zdecydowanie emocjonujący konkurs dla miłośników ortografii.

20-10-2022

ZIELONY ROWER U TRZECIOKLASISTÓW

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjno-warsztatowego „Zielony Rower” organizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój. We wtorek, 18 października, do lubańskiej Jedynki przyjechał leśnik-edukator p. Wojciech Nestorowicz.

18-10-2022

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

17.10.2022r. w Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu miała miejsce uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych (Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę), resortowych (Medale Komisji Edukacji Narodowej) oraz nagród Ministra Edukacji i Nauki i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty,

17-10-2022

Szach i mat, czyli szkolny turniej szachowy.

Za nami już VI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu. Tegoroczne rozgrywki odbyły się w środę, 12.10, tradycyjnie na terenie naszej placówki.

17-10-2022

WIZYTA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych uczestniczą w spotkaniach z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

17-10-2022

Nie zawsze się wygrywa, ale walczy do samego końca!

We wtorek, 11 października, w Olszynie odbył się Finał Dolnośląski w „Sztafetowych Biegach Przełajowych” dziewcząt i chłopców. Rywalizacja toczyła się we wszystkich kategoriach wiekowych szkół: podstawowych oraz średnich.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...