Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Rewitalizacja Społeczna Śródmieścia Miasta Lubań - aktualności

Aktualności:

26-11-2014

Rewitalizacja Społeczna Śródmieścia Miasta Lubań PODSUMOWANIE PROJEKTU

W listopadzie zakończy się trwający rok projekt Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań, którego liderem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu. W czasie jego trwania pół miliona złotych pozyskane przez MOPS i partnerów z Europejskiego Funduszu Społecznego zmieniło się w kilkadziesiąt form aktywności zaproponowanych kilku grupom lubanian. Co mieściło się w zakresie tego programu?

26-11-2014

Poznaj lubańskie organizacje pozarządowe

42 lubańskie stowarzyszenia, fundacje, związki i kluby prezentuje broszura „Pozarządowy Lubań”, opracowana i wydana w 2014 r. przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w ramach projektu „Program Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań”. Mieszkańcy Śródmieścia mogą odebrać ją za darmo w Informacji Turystycznej lub Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych.

25-11-2014

Warsztaty komputerowe dla młodzieży

W piątek 14 listopada br. w siedzibie Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych w Lubaniu odbyły zajęcia komputerowe dla młodzieży, zorganizowane przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”.

13-11-2014

Spotkanie organizacji pozarządowych

Lubańskie organizacje pozarządowe, na zaproszenie Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, spotkały się 3 listopada br., aby wspólnie podsumować czerwcowy Dzień Aktywnej Rodziny „DAR”.

22-10-2014

Podsumowanie Akademii Lokalnych Liderów Młodzieżowych

W weekend 18-19 października br. młodzież ze Śródmieścia Lubania, uczestnicząca w Akademii Lokalnych Liderów Młodzieżowych, spotkała się w Karpaczu na ostatnim już warsztacie. Młodzi lubanianie wspólnie zdobywali góry, świętowali, oceniali efekty 6. miesięcy pracy oraz planowali przyszłość.

21-10-2014

Spektakl teatralny "Teraz Albo Nigdy" w wykonaniu uczestników Akademii Seniora

Zajęcia teatralne stanowiły szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla uczestników Akademii Seniora realizowanej przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu w ramach Programu „ Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego. czytaj więcej

20-10-2014

Laureaci konkursu "Zdrowo znaczy kolorowo!"

We wrześniu i październiku zorganizowany został w Lubaniu przez grupę młodzieży projekt pt. „Kierunek zdrowie”. Obejmował on konkurs plastyczny „Zdrowo znaczy kolorowo!”, skierowany do dzieci ze szkół Śródmieścia. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy jego laureatów.

 

16-10-2014

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, we współpracy z Łużyckim Centrum Rozwoju, serdecznie zaprasza przedstawicieli lubańskich organizacji pozarządowych, współorganizujących czerwcowy Dzień Aktywnej Rodziny „DAR”, do udziału 3 listopada 2014 r. w spotkaniu ewaluacyjnym.

15-10-2014

Zdrowo znaczy kolorowo!

Konkurs dla dzieci ze Śródmieścia pt. „Zdrowo znaczy kolorowo!” dobiegł już końca. Do poniedziałku 20 października w Galerii Łużyckiej w Lubaniu można podziwiać prace konkursowe młodych lubaniaków.

09-10-2014

Nieskrępowane eksperymenty i twórcze prowokacje

Od 1 do 3 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu trwał cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych, zorganizowanych przez grupę młodzieży w ramach Akademii Lokalnych Liderów Młodzieżowych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...