Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 1

Aktualności:

09-12-2013

Wyróżnienie i nagrody w konkursie ekologicznym

20.11.2013 r. w sali lubańskiego Ratusza odbyło się wręczenie nagród w konkursie ekologicznym "Rady na odpady" organizowanym przez RCEE w Lubaniu. Pani Agnieszka Wierzbicka - kierownik RCEE w naszym mieście przywitała zebranych gości, fundatorów  nagród i uczestników konkursu - i podsumowała roczną pracę.

05-12-2013

Podsumowanie akcji "Pomóżmy czworonogom"

  W imieniu podopiecznych schroniska składamy serdeczne podziękowania przedszkolakom i ich rodzicom za zrozumienie trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt oraz wszystkie przyniesione dary w ramach akcji „Pomóżmy czworonogom” .

 

 

04-12-2013

W krainie bajki

Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom , prawie na co dzień. Wielkim wydarzeniem w przedszkolu było czytanie bajek przez babcie dzieci z grup starszych.

29-11-2013

Wielkie czarowanie

 

  Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Dziś 29.11.2013r. z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Naszego Przedszkola.      

 

12-11-2013

Zboża zjadamy - energię z nich mamy

To akcja zorganizowana przez „Akademię Zdrowego Przedszkolaka”, w której nasze przedszkolaki biorą czynny udział. Podczas warsztatów, które prowadzimy z dziećmi przerabiamy „Piramidę Żywienia Przedszkolaka” ze szczególnym uwzględnieniem dwóch pięter   tejże piramidy, które są bardzo ważne z punktu widzenia prawidłowego odżywiania, są to kasze, makarony,pieczywo, oraz nasiona strączkowe,pestki i tłuszcze.

 

28-10-2013

,,Urodziny Króla Bula"”

Podczas realizacji tematów o ziemniakach ( w ramach projektu Multimedialne przedszkole) postanowiliśmy uczcić bohatera tygodnia i przygotować mu urodziny.       

 

22-10-2013

Jesień do nas zawitała...

„Jesień do nas zawitała, wszystkie liście pomalowała. Krzewy ,drzewa ozłociła, wszystko rosą pięknie umyła…”               

 

 

21-10-2013

Rasti odwiedza przedszkole

Pracownicy Straży Ochrony Kolei Posterunek w Węglińcu P. Andrzej Olszewski , P. Marek Mazurkiewicz  i pies Rasti odwiedzili nasze przedszkole i zapoznali wychowanków z zasadami bezpiecznego zachowania się podczas spotkania z nieznajomym psem. 

13-10-2013

Przedstawienie "Marzenia do spełnienia"

 

1 października nasze przedszkolaki miały okazję do  obejrzenia widowiska tetralno-muzycznego, pt.:   'Marzenia do spełnienia”. 

 

 

07-10-2013

My też pomagamy Kamilowi

 

Przedszkolaki również włączyły się do pomocy starszemu koledze- Kamilowi. Na dzień dzisiejszy zgromadziliśmy już 3 worki 150 l. plastikowych zakrętek. Z dnia na dzięń  zakrętek ciągle przybywa. rzucają nie tylko dzieci, rodzice, ale też personel naszego przedszkola.Wierzymy ,że każda przyniesiona zakrętka  przybliży Kamila do odzyskania zdrowia.

I.Z.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...