Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-11-2013

Zachowaj Trzeźwy Umysł – edycja 2013

Miło jest nam poinformować, że młodzież z lubańskich szkół podstawowych i gimnazjów znalazła się wśród laureatów tegorocznej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” - jedynej takiej kampanii w Polsce, która już od 12 lat nie tylko edukuje poprzez ulotki, plakaty czy scenariusze zajęć, ale także nagradza zaangażowanie i własne inicjatywy uczniów.

14-11-2013

Lubię to! Lubań

W środę 13 listopada, w klubie „Regeneracja” w Lubaniu odbyła się impreza podsumowująca projekt „Lubię to! Lubań” skierowany do uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Projekt współfinansowany był przez Urząd Miasta Lubań i miał na celu przybliżenie historii naszego miasta. Osoby biorące udział w projekcie miały poznać Lubań dnia dzisiejszego oraz ten z dawnych lat.

14-11-2013

Ważne informacje dla początkującego i małego Przedsiębiorcy

Mikroporady.pl  dostarczają bezpłatne wsparcie na każdym etapie działalności gospodarczej, od podjęcia decyzji o prowadzeniu działalności gospodarczej aż do zamknięcia, przekształcenia lub zawieszenia. Zawartość  Serwisu ma różne powiązania: wzory dokumentów do pobrania, edytowania  i samodzielnego dostosowania do własnych potrzeb (umowy i regulaminy w wielu wariantach i wersjach ) są powiązane z rekomendacjami ,poradami i instrukcjami. Wzory dokumentów (Umowy i Regulaminy) oraz rekomendacje, porady i instrukcje  można znaleźć zarówno  w etapach działalności firmy jak też są przypisane merytorycznie do kategorii: zatrudnianie, zarządzanie, administracja, podatki i rachunkowość, promocja i reklama, IT, prowadzenie działalności.

14-11-2013

W trosce o zwierzęta - Lubań rozpoczyna bezpłatne elektroniczne znakowanie psów

Miasto Lubań rozpoczęło właśnie akcję polegającą na bezpłatnym elektronicznym znakowaniu psów. Głównym celem tego długofalowego przedsięwzięcia jest wyjście naprzeciw potrzebom ochrony zwierząt przed bezdomnością. Montaż elektronicznych czipów umożliwi odnalezienie właściciela psa. Najlepiej potrzebę takich działań rozumieją osoby, które były bardzo przywiązane do swoich pupilów, a z różnych przyczyn doszło do ich zaginięcia. W wielu takich sytuacjach, gdyby pies był oznakowany czipem możliwe byłoby jego odnalezienie nie tylko na drugim krańcu Polski, ale także poza jej granicami.

13-11-2013

Apel do mieszkańców

Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającym się okresem jesienno - zimowym, apeluję do mieszkańców Lubania o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, starsze, niepełnosprawne, samotne lub ubogie, które pozostają w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Liczę, że będziecie Państwo w tym okresie informować odpowiednie służby o wszystkich niepokojących zjawiskach dotyczących tych osób.

13-11-2013

Medale, odznaczenia, awanse

Uroczyste obchody Święta Niepodległości tradycyjnie były okazją do wręczenia odznaczeń pracownikom samorządowym oraz wyróżnień i awansów funkcjonariuszom Straży Granicznej.

12-11-2013

Święto Niepodległości w Lubaniu

Jak powiedział Bolesław Prus, jeden z najwybitniejszych polskich prozaików XIX wiecznych: Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale – ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa.

Zgodnie z tą myślą lubanianie uczcili Święto Niepodległości mądrze i ciekawie. Każdy mógł zaangażować się na swój sposób, świętując oficjalnie, radośnie, uroczyście podniośle, energetycznie, twórczo. Do organizacji uroczystości i imprez towarzyszących włączyły się jednostki samorządowe oraz szkoły.

12-11-2013

Jednogłośnie

Dziś o godzinie 10.00 w sali narad Urzędu Miasta Lubań odbyła się XLIII sesja - zwołana przez Przewodniczącego Rady Miasta Lubań na wniosek Burmistrza Miasta Lubań.

08-11-2013

Ogłoszenie o zamówieniu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu ogłasza zamówienie "ŚWIADCZENIE W MIEJSCU ZAMIESZKANIA USŁUG OPIEKUŃCZYCH NA RZECZ OSÓB ZAMIESZKUJĄCYCH NA TERENIE GMINY MIEJSKIEJ LUBAŃ W 2014 ROKU".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...