Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-04-2014

Od 11 do 14 kwietnia br. młodzi mieszkańcy Śródmieścia miasta Lubań uczestniczyli w pierwszym szkoleniu wyjazdowym w ramach Akademii Lokalnych Liderów Młodzieżowych, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”.

Akademia Lokalnych Liderów Młodzieżowych to działanie skierowane do młodych osób z centrum Lubania w ramach projektu pt. Program Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań. Grupa 15 osób, w wieku od 14 do 18 lat, obejmuje uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Łączy ich nie tylko wspólna dzielnica, ale przede wszystkich chęć działania dla innych osób. Celem Akademii jest wyposażenie młodzieży w wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie realizacji własnych inicjatyw i projektów. Pierwszy krok stanowią trzy szkolenia wyjazdowe. Następnie uczestnicy w części praktycznej Akademii, zmierzą się od czerwca do października z samodzielną realizacją własnego mini-projektu dla innych mieszkańców Śródmieścia.

Pierwsze szkolenie wyjazdowe Akademii już za nami. Podczas 4-dniowego wyjazdu do Świeradowa-Zdroju uczestnicy zajmowali się tematem „liderowania”. Jak budować zespół, jakie role mają członkowie zespołu, jak współpracować w grupie i skutecznie komunikować się z innymi osobami – to jedne z zagadnień, którym poświęcone było pierwsze szkolenie. Grupa miała okazję poznać się oraz zintegrować. Zajęcia podczas szkolenia były prowadzone metodami aktywnymi, przede wszystkim w formie różnorodnych zadań i gier grupowych bądź pracy indywidualnej. Uczestnicy jednogłośnie uznali wyjazd za bardzo udany.

Kolejne szkolenie wyjazdowe w ramach Akademii Lokalnych Liderów Młodzieżowych zostało zaplanowane do pierwszą połowę maja br.


Tekst / zdjęcia: Magdalena Guła – Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”

 


 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...