Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobki

Aktualności:

04-10-2020

Turlanie po dywanie

Ćwiczenie rozwijające z równoczesną znakomitą zabawą. Turlanie rozwijają mięśnie i poprawiają kondycję dziecka , daje poczucie siły i pewności.

04-10-2020

Rysowanie w kaszy

Zabawy mają na celu pobudzić zmysły dziecka, stymulować prawidłowy rozwój układu nerwowego i mózgu. Kreślenie paluszkami dowolnych rysunków np. w kaszy usprawnia motorykę małą, czyli ruchy palców i dłoni.

04-10-2020

Jesienny spacer

Dzieci wybrały się na jesienny spacer w okolicy przedszkola. Maluszki zbierały ,,jesienne dary’’ – kolorowe liście i żołędzie, które będą ozdobą sali i materiałem do prac plastycznych.

04-10-2020

Zabawy ze sztućcami

Ważna umiejętność w rozwoju dzieci, którą warto wspomagać to umiejętność klasyfikowania. To na niej bazuje kształtowanie pojęć w tym, także matematycznych. Rozwój zdolności klasyfikowania wiąże się z lepszym rozumieniem rzeczywistości, sprawniejszym porządkowaniem i nazywaniem

02-10-2020

Dzień muzyki w młodszym żłobku

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki, w związku z tym nasze maluki przeniosły się do krainy dzwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Dzieci poznały i usłyszały na...

02-10-2020

Dzień głośnego czytania w młodszej grupie

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w żłobku. Czytanie na głos stymuluje rozwój maluszków, wzbogaca ich słownictwo...

29-09-2020

Więcej ruchu dla maluchów

Ćwiczenia i zabawy ogólnorozwojowe dla dzieci były radosnym, spontanicznym działaniem, a także pozwalały dzieciom rozwijać się i dawały możliwość osiągnięcia sukcesu.

29-09-2020

Jedzie pociąg

Wesoły pociąg zbudowany z kolorowych klocków. Zabawa muzyczno-ruchowa z melodią piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka’’. Celem zabawy jest kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej dzieci.

29-09-2020

Dwie głodne świnki

Świnki zostały wykonane z plastikowych butelek po wodzie. Dzieci karmiły świnki ziarenkami fasolki. Taka zabawa uczy precyzji prawidłowego chwytania, wpływa na poprawę koncentracji. Na koniec zabawy świnki miały pełne brzuszki, a dzieci wspaniałą zabawę.

29-09-2020

Proporczyk

Praca plastyczna z odbitych rączek dzieci, ma na celu rozwijanie sprawności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Kolorowe proporczyki wiszą w naszej sali.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...