Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Aktualności:

29-02-2024

Wyczarowany słowami świat

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zapraszają w zaczarowany słowami świat twórczości Wisławy Szymborskiej.

22-02-2024

LEGO i planszówki w Bibliotece

Już jutro (23.02) zapraszamy od 16 do 20 na comiesięczne spotkanie miłośników LEGO i gier planszowych. Wejdziemy w weekend na pełnym relaksie.

16-02-2024

Wernisaż fotografii teatrów ulicznych

W czwartek 15 lutego mieliśmy okazję być świadkami bardzo ciekawego wernisażu. Odwiedził nas Pan Jacek Kardasiewicz, który przyjechał ze swoimi barwnymi i pełnymi ruchu zdjęciami. Wystawa składa się z fotografii wykonanych podczas Międzynarodowych Festiwali Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, które odbyły się w latach 2021 i 2022. Nie są to oczywiście wszystkie przedstawienia z tych lat, Pan Jacek, jako widz, zmuszony był dokonać subiektywnego wyboru spośród bogatej oferty festiwalowej. Obejrzał kilka interesujących go spektakli, a ich wybór wpłynął na ostateczny wygląd wystawy.

14-02-2024

Fotoreporterka sportowa Aleksandra Szmigiel

W piątkowy wieczór 9 lutego 2024 r. zaprosiliśmy do Biblioteki fotoreporterkę sportową Aleksandrę Szmigiel. Spotkanie było wyjątkowe, bo Pani Aleksandra pochodzi z naszych okolic, jest absolwentką Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. Są tu ludzie, którzy znają ją z różnych etapów życia lub zostali zaintrygowani przez nas tym spotkaniem. Wszyscy chętnie słuchali, jaką drogę przeszła, co musiało się zmienić i jaką pracę musiała wykonać, żeby z Oli z Siekierczyna stała się fotoreporterką z Warszawy.

13-02-2024

Zapraszamy na Klub Miłośników Książki

Jeśli lubisz: czytać książki, dzielić się wrażeniami, miło spędzać czas... To ten KLUB jest dla Ciebie!

12-02-2024

Walentynki w Bibliotece

Zaplanuj wizytę w swojej ukochanej Bibliotece i… poszukaj tam miłości! Książki pełne uczuć czekają na Ciebie. Przyjdź 14 LUTEGO do Wypożyczalni dla Dorosłych w Ratuszu i wypożycz książkę z niespodzianką! Zapraszamy!

12-02-2024

Fotografia teatrów ulicznych Jacka Kardasiewicza

Już 15 lutego o godzinie 17:00 zapraszamy do Biblioteki w Ratuszu na wernisaż fotografii Pana Jacka Kardasiewicza. Wystawa składa się z fotografii wykonanych podczas Międzynarodowych Festiwali Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, które odbyły się w latach 2021 i 2022. Prezentowany na wystawie zbiór fotografii jest subiektywnym wyborem, impresją autora na temat wybranych spektakli. Jest także rodzajem hołdu dla Pani Aliny Obidniak, która formułę festiwali wymyśliła ponad czterdzieści lat temu i z wielkim sukcesem wprowadziła ją w życie.

06-02-2024

Spotkanie z maratończykiem Witoldem Chojnackim

Luty w tym roku zaczął się wyjątkowo dobrze. Na kolejnym spotkaniu Klubu Podróżnika mieliśmy przyjemność gościć Radnego Miasta Lubań, nauczyciela w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaniu oraz instruktora jazdy na rolkach – Witolda Chojnackiego. Opowiadał on razem z małżonką Edytą o spełnieniu w 2023 swojego wielkiego marzenia, jakim było przebiegnięcie TCS New York City Marathon – największego maratonu na świecie.

06-02-2024

Anty-Walentynkowe Warsztaty Kolażu

Czy Walentynki nie są w twoim guście? Brak ochoty na serduszkowe szaleństwo? Mamy dla Ciebie idealne wyjście! Dołącz do naszych warsztatów anty-walentynkowych, gdzie razem odreagujemy to serduszkowo-czerwone święto w zupełnie inny sposób !

30-01-2024

Spotkanie z fotoreporterką sportową Aleksandrą Szmigiel

Już 9 lutego o 17:00 w Bibliotece w Ratuszu spotkanie z Aleksandrą Szmigiel, fotoreporterką, która pochodzi z naszego regionu. Kiedyś zdobywała medale w biegach, dziś jest wielokrotnie nagradzaną fotoreporterką sportową.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...