Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-12-2020

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i wyczekiwane święta w polskiej tradycji.

Jest to czas na duchowe przeżycie narodzin Jezusa i wewnętrzną refleksję, a także okazja do rodzinnego celebrowania tradycji. Na wyjątkowość tych dni składają się wielodniowe przygotowywanie tradycyjnych potraw, ozdabianie choinki i otoczenia, a także przygotowywanie upominków dla bliskich. Po intensywnym okresie przygotowań nadchodzi czas spokoju, radości i wspólnego świętowania. Przełamywanie się opłatkiem podczas kolacji wigilijnej to symbol pojednania i przebaczenia oraz okazją do złożenia najbliższym życzeń.

W tym przedświątecznym czasie Przewodnicząca rady słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubaniu Pani Maria Śmigielska w imieniu całej rady słuchaczy życzy wszystkim wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Przede wszystkim życzę dużo optymizmu, jak mówi: „ten rok był ciężki dla nas wszystkich. Każdy z nas zetknął się z chorobą wśród bliskich czy dalszych znajomych. Dlatego życzę z całego serca zdrowia i pogody ducha.  Wierzę, że nadejdą lepsze dni i tego samego życzę Wam. Doczekamy się „normalności” i znowu przyjdzie czas spotkań, naszych wspólnych śpiewów i rozmów. Chciałabym, aby każdy z nas mógł spędzić te święta w gronie rodzinnym, bo taka jest tradycja i do tego przywykliśmy. Jednak, jeśli są osoby, które nie będą miały takiej możliwości, to wiedzcie, że to nie dlatego, że jesteście samotni. To sytuacja w kraju i na świecie spowodowana wirusem jest temu winna. Jestem z Wami myślami i życzę Wam pogody ducha w tym szczególnym czasie”

Do tych ciepłych, dodających otuchy słów i życzeń dołącza się Dyrektor i Pracownicy Ośrodka Wsparcia Dziennego w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...