Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-10-2020

Nasze propozycje gier planszowych, zręcznościowych i logicznych na długie, jesienne wieczory :)

„Bystre oko” - ćwiczenie refleksu, spostrzegawczości i pamięci- kto pierwszy odnajdzie i nazwie przedmiot, zwierzę, owoc itp.

 „Honey combs”- losujemy plastry miodu (płytki) i dopasowujemy symbole do układanki w taki sposób, by zdobyć jak najwięcej punktów.

 „Zgadnij kto?”- każdy z graczy wybiera na swojej planszy osobę lub zwierzątko. Gracz, zadając pytania stara się odgadnąć wybraną przez przeciwnika postać lub zwierzę.

 „Dobble kids” i „Dobble Harry Potter” – kto pierwszy znajdzie symbol wspólny dla swojej karty i karty na środku stołu wygrywa.

 „Spadające małpki” - kostka do gry wskazuje nam, jaki kolor patyczka powinniśmy wyciągnąć z wieży małpek. Wygrywa ten, któremu spadnie mniej małpek.

 „Story cubes” - 9 kostek, na każdej z nich 6 symboli. Zadaniem gracza jest rzut kostkami i opowiedzenie historii zawierającej wylosowane obrazki.

 „Jungle speed. Złap totem” - każdy z graczy musi jak najszybciej pozbyć się swoich kart. Pomoże mu w tym złapanie magicznego totemu ale tylko w odpowiednim momencie. W przeciwnym razie ,gdy się pomyli, musi zabrać karty swoich przeciwników.

 „5 sekund” - losujemy pytanie, mamy 5 sekund na udzielenie trzech poprawnych odpowiedzi. Jeśli się uda przesuwamy się do przodu po planszy. Jeśli nie pytanie przechodzi do następnego gracza. Pierwszy na mecie wygrywa.

 „Gorący ziemniak”- gracze odpowiadają na pytania w jak najszybszym czasie, przekazując sobie „gorącego ziemniaka”. Ten, który nie zna odpowiedzi lub zapomni przekazać ziemniaka przeciwnikowi, musi przesunąć swój pionek na planszy. Szybkie dotarcie do mety nie oznacza jednak wygranej, a przegraną (zostanie „spalonym ziemniakiem”.

 „Nogi stonogi”- losujemy na 4 kostkach buty stonogi. Naszym zadaniem jest stworzenie jak najdłuższej stonogi z największą liczbą butów.

 „Jenga”- budujemy drewnianą wieżę. Każdy z graczy kolejno, jedną ręką musi wyciągać z wieży drewniane klocki. Liczy się skupienie i ostrożność - wygrywa ten, któremu uda się nie zburzyć wieży.

Nie ważne jaką formę gry lub zabawy wybierzecie, najważniejsze jest byście mogli wspólnie spędzić jesienne wieczory w przyjaznej atmosferze z najbliższymi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...