Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-03-2012

Szlaki rowerowe

Jeśli nudzą Cię wszelkie formy biernego odpoczynku, jeśli lubisz aktywnie poznawać otaczającą Cię przestrzeń, jeśli dają Ci radość wyprawy szlakami niedostępnymi dla pojazdów zmechanizowanych a podziwianie pięknych krajobrazów przynosi Ci odprężenie, koniecznie powinieneś przemierzyć obszar powiatu lubańskiego na rowerze. Każdą wycieczkę należy gdzieś zacząć. Wystarczy jeden rzut oka na mapę, aby przekonać się, że najlepszą bazą wypadową na pograniczu Dolnego Śląska i Górnych Łużyc do wypraw niemalże w każdy kierunku jest miasto Lubań. Centralne położenie w granicach powiatu, znaczne walory komunikacyjne, liczne sklepy i serwisy rowerowe a także bardzo dobra baza noclegowa powodują, że miasto świetnie nadaje się na start zarówno dla wypadów o spokojnym charakterze jak i tych, które mają dać mocniejsze wrażenia.
Aby w pełni wykorzystać to, co ma do zaoferowania rowerzyście Powiat i miasto Lubań warto skorzystać z profesjonalnego przewodnika. Pod koniec 2011 r. Starostwo Powiatowe w Lubaniu wydało przewodnik rowerowy po gminach wchodzących w skład powiatu. Publikacja zasługuje na uwagę z kilku przyczyn. Po pierwsze została przygotowana przez dwóch świetnych specjalistów. Jeden z nich to doświadczony rowerzysta i serwisant a drugi to wybitny przewodnik i regionalista. Po drugie zawartość merytoryczna książki jest w pełni dostosowana do potrzeb różnych odbiorców. Po trzecie publikacja dostępna jest zarówno w wersji książkowej jak i elektronicznej. Niewątpliwie rowerzysta uzbrojony w takie vademecum, szybko, przyjemnie oraz w sposób dostosowany do jego potrzeb i możliwości, dotrze w każdy, nawet najmniej dostępny zakątek naszego subregionu.
Przewodnik dostępny jest w starostwie powiatowym, w lubańskim punkcie informacji turystycznej oraz na stronie internetowej powiatu. Zatem zapraszamy gorąco do uprawiana turystyki rowerowej w naszym regionie oraz życzymy niezapomnianych wrażeń.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...