Wyszukaj:
Urząd Miasta w Lubaniu
Strona główna
Najnowsze artykuły
Mapa biuletynu
Twoje sprawy
  Miasto Lubań
•  Podstawy prawne i zakres działania
•  Informacja o mieniu komunalnym
•  Oferty Inwestycyjne
•  Rada Miasta Lubań
•  Władze Miasta Lubań
•  Jednostki Organizacyjne
•  Stowarzyszenia i Związki
•  Oświadczenia majątkowe
•  Wybory Samorządowe
•  Wybory Parlamentarne
•  Organizacje pozarządowe
•  Pomoc pobliczna
  Urząd Miasta Lubań
•  Wydziały Urzędu, Zakres Kompetencji
•  Statut Urzędu Miasta Lubań
•  Regulamin Urzędu Miasta Lubań
•  Struktura Organizacyjna Urzędu Miasta Lubań
•  System Zarządzania Jakością w Urzędzie Miasta Lubań
•  Prowadzone Rejestry i Ewidencje
•  Kontrole
•  Elektroniczna Skrzynka Podawcza
•  Załatwianie Spraw
•  Przetargi
•  Nabór na wolne stanowiska urzędnicze
•  Udostępnianie informacji publicznej
  Budżet Miasta Lubań
•  Rok 2008
•  Rok 2007
•  Rok 2006
  Prawo lokalne
•  Statut Miasta Lubań
•  Uchwały Rady Miasta Lubań
•  Zarzadzenia Burmistrza Miasta Lubań
•  Programy, strategie i opracowywania
  Informacje
•  Aktualności
•  Instrukcje obsługi
•  Statystyka
•  Redakcja
•  Archiwum
Pomoc
Statystyki


5419010
od 03 lutego 2006
Miasto Lubań » Władze Miasta Lubań » Burmistrz Miasta Lubań Wersja do druku

Burmistrz Miasta Lubań

 

 


Konrad Rowiński

Urodzony: 7 listopada 1958 roku

Wykształcenie wyższe – magister administracji 


k.rowinski.um@luban.pl

 

W 1986 roku ukończył administrację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego uzyskując tytuł magistra administracji. Radny Rady Miasta Lubania w latach 1990 - 2002. Ukończył Studia Podyplomowe "Samorząd Terytorialny i Gospodarka Przestrzenna" na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Podyplomowe Studium "Zarządzanie strategiczne" na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Brał udział w szkoleniu w Wyższej Szkole Samorządowej w Grena w Danii.

 

Od 26 lipca 1990 roku do 12 listopada 1998 roku pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta.

13 listopada 1998 roku został wybrany przez Radę Miasta na Burmistrza Miasta Lubań i pełnił tę funkcję do 18 listopada 2002 roku

Ponownie został wybrany na Burmistrza Miasta podczas pierwszych wyborów bezpośrednich, które odbyły się w dniach 27 października 2002 roku i 10 listopada 2002 roku.

Obowiązki pierwszego Burmistrza wybranego w wyborach bezpośrednich objął w dnia 19 listopada 2002 roku.
Podczas wyborów samorządowych w listopadzie 2006 roku został pomownie wybrany na Burmistrza Miasta Lubania

 

Od 1998 roku pełni społecznie funkcję przewodniczącego Zarządu Związku Gmin "Kwisa" skupiającego 12 gmin położonych w dorzeczu rzeki Kwisy.

 


Informację wytworzył: Ryszard Skowron, Data wytworzenia: (brak danych), Wprowadził do systemu: Ryszard Skowron, Data wprowadzenia: 2006-06-07 13:05:14, Zatwierdził do publikacji: Ryszard Skowron, Data publikacji 2006-06-07 13:05:30, Ostatnia zmiana: 2007-03-09 07:46:29, Historia zmian, Ilość wyświetleń: 3937