Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-04-2024

Czy można wypełnić lubańską Salę Ślubów w czwartkowe popołudnie do ostatniego miejsca? Autorowi powieści kryminalnych – Sławkowi Gortychowi, zdecydowanie się to udało. Na spotkanie przyszło około setki osób, w różnym wieku, w większości trzymając w ręku książki do podpisu. Wszyscy chcieli posłuchać opowieści jednego z obecnie najbardziej poczytnych autorów kryminałów w Polsce.

Samo nazwisko może Państwu nic nie mówić. Za autora mówią same tytuły, które brylują na listach bestsellerów:

„Schronisko, które przestało istnieć” i „Schronisko, które przetrwało”. To powieści kryminalne, których akcja dzieje się w pobliskich Karkonoszach.

Ta ostatnia została książką roku 2023 w plebiscycie najbardziej znanego portalu o książkach lubimyczytac.pl (w plebiscycie głosowało 26 tysięcy ludzi).

24. kwietnia 2024 r. ukaże się trzeci tom serii, która, jak się okazało na spotkaniu, nie będzie trylogią (autor sugerował to przed pojawianiem się drugiego tomu) – „Schronisko, które spowijał mrok”.

Pan Sławek okazał się bardzo rozmowną i ciekawą osobą. Opowiadał o swojej pracy jako lekarza stomatologa w trakcie specjalizacji. Co łączy historie dentystyczne z tymi kryminalnymi, i jak łączyć obie te profesje. O braku miłości do Harrego Pottera, ale za to fascynacji Panem Samochodzikiem. O początkach swojego zainteresowania historią dzięki babci. O dorastaniu w Bolesławcu oraz bośniackich korzeniach. A także o Domu Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie (przy okazji mogliśmy usłyszeć ciekawe historie od byłego dyrektora Janusza Skowrońskiego, obecnego na spotkaniu).

Po spotkaniu nietypowo było bardzo dużo pytań od publiczności, nikomu nie spieszyło się do domu, a kolejka do autografów i zdjęć była naprawdę imponująca.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...