Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-03-2024

Policjanci apelują i przypominają, żeby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom obcym. Nie podejmujmy pochopnych decyzji, a o każdym tego typu zdarzeniu informujmy niezwłocznie Policję.

Święta Wielkanocne to szczególny czas odpoczynku, wyciszenia i rodzinnych spotkań. W tym radosnym czasie, Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy są cały czas aktywni i poszukują kolejnych ofiar. Przestępcy na wiele różnych sposobów wyłudzają nasze pieniądze.

Z uzyskanych danych wynika, że największą ilość przestępstw popełnianych na osobach starszych stanowią głównie oszustwa. Zwykle pod pretekstem udzielenia nagłej pomocy sprawcy wykorzystują bezradność i osamotnienie starszych osób.

W związku z tym przypominamy:

Dolnośląska Policja ostrzega! Uważaj na przestępców. Nie daj się oszukać „na wnuczka”. Oszuści zazwyczaj kontaktują się telefonicznie. Przerwij połączenie, nie przekazuj nikomu swoich pieniędzy ani kosztowności, zweryfikuj przekazane podczas rozmowy informacje i skontaktuj się z bliskimi lub Policją.

Numer alarmowy 112.

 

 

K PP w Lubaniu

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...