Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-03-2024

Przedświąteczny tydzień Bibliotekarze zaczęli bardzo rozwojowo. Dzięki zaproszeniu dyrektor GOKiS-u Justyny Antoszewskiej, mogliśmy uczestniczyć w świetnym szkoleniu “Jak świadomie korzystać z mediów, oceniać rzetelność i prawdziwość rozpowszechnianych informacji, jak je weryfikować”. Szkolenie było prowadzone przez Panią Martę Kostecką ze Szczecina, edukatorkę z Dobrze w kulturze.

Spotkanie było w formie warsztatów, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jak nie dać się oszukać fake newsom i że to pojęcie znane było już 100 lat temu. Co to są agencje fact-checkingowe i dlaczego warto z nich korzystać. Jak można manipulować informacjami i do czego w tym celu służy sztuczna inteligencja.  
Pani Marta podzieliła się z nami materiałami i pokazała, jak w ten sposób uświadamiać innych z różnych grup wiekowych (nie oszukujmy się, edukacji w tym temacie, nie potrzebuję tylko młodzi, chociaż na nich fałszywe wiadomości może mieć największy wpływ). 

Szkolenie odbyło się w Filii bibliotecznej w Radostowie Średnim w ramach realizacji projektu pn.  „Z biblioteką mi po drodze”, dzięki dofinansowaniu w konkursie BLISKO – Biblioteka │Lokalność │Inicjatywy │Społeczność │Kooperacja │Oddolność organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury w ramach NPRCz2.0, kierunek interwencji 4.1. 

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość rozwoju! 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...