Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-03-2024

115 tys. zł na termomodernizację, 110 tys. zł na wymianę nawierzchni oraz 15 tys. zł na zakup nagłośnienia. Samorząd przyznał środki na niezbędne działania w lubańskich szkołach podstawowych.

składanka z trzech zdjęć lubańskich podstawówek: ceglany budynek szkoły podstawowej nr 1, zielony budynek szkoły podstawowej nr 2 i żółty budynek szkoły podstawowej nr 4

W połowie ubiegłego roku informowaliśmy, że Gmina Miejska Lubań w ramach programu „Olimpia” otrzymała 2 mln 670 tys. zł na budowę przyszkolnej hali sportowej (czytaj więcej). Projekt na zadaszone boisko wielofunkcyjne jest już gotowy, czekamy na jego kosztorys, a następnie  urząd wystąpi do Starostwa Powiatowego o wydanie pozwolenia na budowę obiektu. Wtedy ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie zadania.

Poza nowymi inwestycjami samorząd na bieżąco remontuje używane budynki. I tak z uwagi na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników, zdecydowano się wymienić nawierzchnię sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 oraz wykonać termomodernizację budynku sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1.

- Jeżeli chodzi o Szkołę Podstawową nr 4, to od dwóch lat dostawaliśmy sygnały od tamtejszych nauczycieli wychowania fizycznego, jak również od lubańskich radnych (m.in. Stanisława Wisłockiego), o pogarszającym się stanie nawierzchni sali. W tym roku udało nam się wygospodarować odpowiednie środki z nadwyżki budżetowej, którą mamy za rok 2023 informował Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński.

Wymiana nawierzchni planowana jest na  okres wakacyjny, czyli czas wolny od zajęć szkolnych. Nowa nawierzchnia będzie posiadała lepsze parametry i właściwości, co przełoży się na większą ochronę uczniów i innych użytkowników obiektu przed potencjalnymi kontuzjami.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że znalazły się środki na wykonanie nowej nawierzchni podłogowej na sali gimnastycznej. Dzięki temu nasi uczniowie będą mogli w jeszcze bezpieczniejszych warunkach rozwijać swoje pasje sportowe. Sala posłuży również mieszkańcom Lubania. Dzięki pozyskanym środkom na obecną salę oraz halę Olimpia, nasza szkoła będzie promowała ruch w sprzyjających do tego warunkach cieszyła się dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 Marzena Tomczyk.

Kolejna porcja gotówki z budżetu miasta trafi do Szkoły Podstawowej nr 1. Kwota 115 tys. zł umożliwi termomodernizację (docieplenie stropu i montaż płyt) budynku przyszkolnej sali gimnastycznej. Warto również nadmienić, że w związku z koniecznością zakupu sprzętu nagłaśniającego dla Szkoły Podstawowej nr 2 w budżecie wygospodarowano 15 tys. zł. Środki te pozwolą na zakup dwóch kolumn ze stojakami, mikrofonów i okablowania, ale przede wszystkim na lepszą oprawę dźwiękową wydarzeń szkolnych.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...