Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-02-2024

Legendarny Muzyczny Camping, seanse kina letniego i wiele innych niezapomnianych imprez to wspomnienia wielu lubanian, które łączy jedno miejsce – amfiteatr w parku na Kamiennej Górze. We wrześniu ubiegłego roku miejski samorząd pozyskał 2 miliony 700 tysięcy złotych na jego remont i modernizację.

mężczyzna w granatowej marynarce siedzi przy stole i przegląda dokumenty

- Wiem, że na tę inwestycję czekało wielu mieszkańców naszego miasta, dlatego chcę podzielić się z Państwem wstępną koncepcją i wizualizacją projektu remontu amfiteatru. Nie zawiera on jeszcze wszystkich elementów, ale pokazuje ogólny zarys tego, jak obiekt będzie wyglądał po remonciewyjaśnił Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński. - Projekt musi jeszcze zatwierdzić Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, ale tu jestem dobrej myśli, bo nasza współpraca w tym zakresie układa się bardzo dobrzedodał burmistrz. 

Zadanie, którego realizację przewidziano na lata 2024 – 2025, będzie wykonywane etapami. Pierwszy z nich to remont korony amfiteatru wraz z budynkiem technicznym, w którym znajdą się także toalety. Etap drugi obejmie scenę i jej zaplecze, gdzie powstanie budynek z szatniami itp. dla artystów. 

Już nie możemy doczekać się muzycznych wydarzeń w nowoczesnym obiekcie, który stanie się tłem wspomnień kolejnych pokoleń lubanian.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...