Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-11-2023

W połowie listopada Miejski Dom Kultury w Lubaniu wypełniły śmiech i śpiew seniorów.

„Obcowanie z polską kulturą poprzez piosenki i pieśni” to tytuł zadania, na który Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy z siedzibą w Lubaniu pozyskał środki z Urzędu Miasta Lubań. Dzięki dotacji 17 listopada bieżącego roku w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury udało się zgromadzić pokaźne grono lubańskich seniorów. Spotkanie przy kawie z ciastkiem umilił występ artystyczny Estrady Lubańskiej. Seniorzy nie mieli oporów przed wspólnym śpiewaniem znanych i lubianych utworów z lat ich młodości. Tuż po części artystycznej rozgrzana młodzież 60+ mogła rozruszać się przy muzyce puszczanej z płyt winylowych na adapterze Bambino.

Wydarzenie zorganizowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy z siedzibą w Lubaniu było okazją do integracji i dobrej zabawy, ale też złożenia życzeń lubańskim seniorom, którzy 14 listopada obchodzili Ogólnopolski Dzień Seniora.
- Dzień Seniora sprzyja zastanowieniu się nad miejscem osób starszych w społeczeństwie – podkreślała Kataryna Matejewicz, Przewodnicząca Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lubaniu. - Seniorzy są aktywni, a nawet o wiele bardziej zaangażowani w życie społeczne. Seniorzy pokazali, że jesień życia nie musi być smutna, ale że można korzystać z uroków codzienności i dzielić się z innymi. Warto śmiać się każdego dnia, mieć pozytywne nastawienie do życia – mówiła K. Matejewicz.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Lubaniu od lat zrzesza mieszkańców Lubania w wieku senioralnym. Wspólne uroczystości, jednodniowe wyjazdy czy wczasy nie tylko integrują, ale też pozwalają „korzystać” z życia. Klub Seniora działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na spotkania, bo jak podkreśla skarbniczka Zarządu Rozalia Krochmalska każdy jest u nich mile widziany.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...