Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-11-2023

Na pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie wykonywali kokardy narodowe, na drugiej w klasach V-VIII poruszany był temat „Czego jeszcze nie wiemy o Mazurku Dąbrowskiego?”, a w klasach I-IV „Mazurek Dąbrowskiego – nasz hymn narodowy”.

W kolejnej części dnia uczniowie wzięli udział w patriotycznym apelu, podczas którego przypomniana została historia Polski, wyświetlone obrazy z nią związane i zaśpiewane patriotyczne pieśni.

Po trzeciej godzinie lekcyjnej wyszliśmy całą szkołą pod Ratusz Miejski gdzie wszystkie szkoły uczestniczyły w akcji „Zaśpiewajmy Niepodległej”. O 11.11, razem z panem burmistrzem Arkadiuszem Słowińskim i zaproszonymi gośćmi, wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy oraz pieśni „Przybyli ułani pod okienko” i „Pierwsza Kadrowa”.

Zwieńczeniem dnia było wręczenie nagród w miejskich konkursach: historycznym i fotograficznym, w których nasi uczniowie Juli Żuk i Michał Radwan zajęli pierwsze miejsca.

E.Wojusik

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...