Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-11-2023

Która rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przypada w tym roku? W którym zaborze działał Michał Drzymała? Kto był dowódcą polskiej armii, tworzonej we Francji? Kto był pierwszym prezydentem niepodległej Polski?

6 dzieci, 3 kobiety i 3 mężczyzn pozują do zdjęcia grupowego

Z takimi między innymi pytaniami musieli zmierzyć się finaliści miejskiego konkursu pod hasłem „Jeszcze Polska nie zginęła… – Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada”. 

Celem corocznego konkursu, skierowanego do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych, jest kształtowanie uczuć i związków patriotycznych oraz pamięci o świętach narodowych, a także rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów.

Etap szkolny odbył się 25 października. Do finału zakwalifikowały się dwie najlepsze osoby z każdej szkoły. 

Konkurs międzyszkolny odbył się 7 listopada w Sali Rajców lubańskiego ratusza. Sześcioro uczniów z trzech podstawówek zmierzyło się z pięćdziesięcioma pytaniami. Jedne były łatwe, inne sprawiły uczestnikom nieco więcej trudności. Poziom jednak był wyrównany, a miejsca na podium zmieniały się do ostatniej chwili.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali symboliczne upominki z rąk Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Lubań Kamila Glazera. Serdecznie gratulujemy młodym pasjonatom historii, których wiedza i determinacja jest imponująca.

Wyniki konkursu i nazwiska laureatów zostaną ogłoszone podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się 10 listopada o godzinie 12.30 w Miejskim Domu Kultury.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...