Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-09-2023

„Każdy może być ojcem, ale trzeba być wyjątkowym, żeby być tatą…” – te słowa stały się inspiracją dla naszego ucznia do napisania pracy konkursowej, której celem było zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka. Jak się okazało… Było warto!

 Pod koniec czerwca br. uczeń lubańskiej Jedynki – Adam Ossowski – wziął udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu „List do Taty” ogłoszonego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Odbiorcami konkursu byli uczniowie klas czwartych i piątych
szkół podstawowych z danego okręgu wyborczego senatora. Zadaniem konkursowym było napisanie listu do ojca na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tato?”. Niezmiernie cieszy fakt, iż Adam Ossowski z kl. 5c został finalistą tego konkursu. Pokonał blisko siedemdziesięciu uczestników i zajął pierwsze miejsce. W imieniu senatora RP, pana
Rafała Ślusarza, w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/24, wręczono nagrodę i podziękowanie naszemu uczniowi. Kolejnym etapem będzie finał ogólnopolski – spotkanie finalistów konkursu w Senacie RP w Warszawie połączone z oficjalnym ogłoszeniem wyników. Warto zaznaczyć, że dodatkową nagrodą za zwycięstwo w etapie okręgowym jest
wyjazd laureata oraz jego opiekuna na zaproszenie i koszt senatora RP.
Gratulujemy wygranej!

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...