Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-06-2023

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez najmłodszych dni. To dzień pełen radości i rozrywek dla naszych „milusińskich”.

grupa dzieci z maskotką Wieżą Bracką

Dzieci z lubańskich podstawówek miały dziś okazję zwiedzić Wieżę Bracką wraz z wystawą minerałów. Odwiedziły też ratusz, gdzie pracownicy Muzeum Regionalnego przygotowali dla nich iście kosmiczne zajęcia. Uczniowie zapoznali się z ekspozycją poświęconą lubańskim astronomom oraz wzięli udział w zabawach z planetami, gwiazdami i innymi ciałami niebieskimi. 

Z kolei w Sali Rajców ze słodkim poczęstunkiem czekali na najmłodszych Zastępca Burmistrza Mateusz Zajdel i Przewodniczący Rady Miasta Lubań Kamil Glazer. Dzieci mogły też zasiąść na miejscach radnych Rady Miasta Lubań.

Najwięcej entuzjazmu wzbudziło jednak spotkanie z miejską maskotką. Gwiazda TikToka – Wieża Bracka została wyściskana, a każdy chciał zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

Lubańskim dzieciom w dniu ich święta życzymy, by każdy dzień był przygodą oraz przynosił uśmiech i mnóstwo radości.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...