Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-06-2023

Rok 2023 jest rokiem szczególnym dla Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. z uwagi na jubileusz 25-lecia istnienia spółki.

Okrągła rocznica funkcjonowania Przedsiębiorstwa była dla nas dobrą okazją do tego aby zorganizować po raz pierwszy Dni Otwarte dla mieszkańców miasta i gminy Lubań, których głównym celem było przedstawienie i objaśnienie procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków oraz nakłonienie gości do świadomej aktywności w zakresie podejmowania wyborów mających na celu oszczędzanie wody w życiu codziennym oraz uświadomienie im korzyści z tego płynących dla człowieka   i środowiska.  Informacja o imprezie ogłoszona została w Dniu Światowego Dnia Wody tj. 22 marca. Odzew na zaproszenie był szybki i przerósł nasze oczekiwania. Tego dnia nasze obiekty odwiedziło około 1000 osób. Tak duże zainteresowanie bardzo nas ucieszyło i zmotywowało do jak najlepszej jego organizacji.

W celu dostosowania atrakcji do wieku gości podzieliliśmy odwiedzających na trzy grupy wiekowe: dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci w wieku szkolnym oraz dorośli. Dla każdej z grup zaplanowaliśmy dzień pełen zajęć, pokazów, zabaw i rozmów. Staraliśmy się aby wizyta u nas była interesująca i pełna uśmiechu.

Najmłodsze dzieci spędziły czas na terenie stacji uzdatniania wody. Przedszkolaki zostały przywitane przez Panią Wodę oraz Krople wody, które to postacie umilały czas naszym najmłodszym gościom. Było wesoło i kolorowo. Na dzieci czekali nie tylko pracownicy, którzy gotowi byli oprowadzić naszych najmłodszych  gości po naszych obiektach technologicznych ale również animacje, bańki i balony co cieszyło się dużym zainteresowaniem.  

Dzieciom w wielu szkolnym oraz dorosłym udostępniliśmy wszystkie nasze obiekty tj. ujęcie wody w Pisarzowicach, stację uzdatniania wody oraz oczyszczalnię ścieków. Z uwagi na to, że obiekty są położone w znacznej odległości od siebie zorganizowane zostały regularne przejazdy autobusów pomiędzy nimi, co usprawniło przemieszczanie się grup. Wycieczka pełna praktycznych i merytorycznych informacji przeplatana była zabawą i  rywalizacją sportową. Grupy szkolne „zdobywały” nasze obiekty niczym punkty sprawności. Dodatkową motywacją odwiedzenia każdego z punktów programu była zabawa polegająca na zbieraniu pieczęci z wszystkich obiektów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a pięciu wylosowanych szczęśliwców otrzymało w nagrodę bony podarunkowe.

 

Ugościliśmy także naszych szanownych emerytów, którzy spędzili ten dzień w naszej siedzibie, gdzie w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku przeglądano zdjęcia z poszczególnych etapów funkcjonowania Spółki. Była to dobra okazja do wspomnień i rozmów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni, że tak wiele osób postanowiło nas odwiedzić i poznać tajniki pracy w naszym Przedsiębiorstwie. Zwieńczeniem tego dnia był uśmiech na twarzy zarówno gości, jak i nas - organizatorów. To dla nas największa nagroda za cały trud włożony w organizację imprezy. Dziękujemy. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...