Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-05-2023

W 2. połowie kwietnia odbyła się wspaniała wycieczka klas: 5a i 6c (wraz z opiekunami: p. Katarzyną Zając, p. Bożeną Giżycką, p. Benitą Jakiel oraz p. Aleksandrą Janik) do Jeleniej Góry. Podczas niej zwiedziliśmy Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, gdzie dowiedzieliśmy się, jak ważne jest bezpieczeństwo w domu, na ulicy oraz na łonie przyrody.

Obrazy, które mogliśmy obejrzeć w specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach, w sposób bardzo sugestywny wpłynęły na nasze wyobrażenia o czyhających niebezpieczeństwach. Wielką atrakcją była dla nas możliwość poczucia się, jak prawdziwi strażacy. Mogliśmy też ubrać się w stroje bojowe i zasiąść w żuku do zadań specjalnych. Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Zafascynowały nas tam ciekawe okazy flory i fauny, nie tylko z naszego regionu, ale też z całego świata. Ostatnim etapem naszej wycieczki była Akademia Driftingu. Crazy Carts to pojazdy imitujące jazdę w poślizgu. Po wyjaśnieniu zasad korzystania z gokartów, mogliśmy poszaleć na specjalnym torze. Było super! Podczas wyjazdu udało połączyć się naukę i rozrywkę. Do Lubania wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Dziękujemy wszystkim za to wspaniałe doświadczenie i już nie możemy doczekać się kolejnej, niesamowitej wycieczki!

MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...