Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-12-2022

Lubańska biblioteka wyszła naprzeciw oczekiwaniom i 5 grudnia 2022 r. zorganizowała spotkanie z psychologiem i psychoterapeutką, panią Moniką Kruk-Bagińską.

Okres pandemii koronawirusa, wprowadzane lockdowny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich sprawiły, że wśród dzieci pojawiły się problemy psychologiczne. Rodzice, by zapobiec potencjalnym trudnościom szukają wsparcia wśród specjalistów.

Lubańska biblioteka również wyszła naprzeciw oczekiwaniom i 5 grudnia 2022 r. zorganizowała spotkanie z psychologiem i psychoterapeutką, panią Moniką Kruk-Bagińską. Uczestnicy spotkania rozmawiali o relacjach z dziećmi, o roli rozmowy. Zgodzili się z opinią,

że trwała i konstruktywna relacja jest zbudowana na mocnych fundamentach akceptacji i zrozumienia. A w codziennym pośpiechu i gonitwie, niejednokrotnie zapomina się o istotnych elementach pozytywnej komunikacji. Należałoby sobie o nich przypomnieć i rozwijać je w codziennym kontakcie na linii rodzic-dziecko. Dlatego ważne jest, aby uważnie siebie nawzajem słuchać, nie bać wyrażać emocji (nawet negatywne) nie zapominając o wzajemnym szacunku.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Biblioteka w wielu odsłonach”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...