Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-11-2022

Dziś Biblioteka otworzyła czytelnię multimedialną wzMOCnioną o stanowisko druku 3D.

Wzmocnioną, bo sprzęt, który się w niej pojawił, jest naprawdę nie byle jaki: drukarka 3D FlashForge Adventurer 4 z dużym zapasem materiałów eksploatacyjnych i zestaw komputerowy, którego nie powstydziłby się niejeden projektant 3D. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu, w towarzystwie Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Sławińskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Lubań Kamila Glazera. Od dziś to wszystko przekazujemy w ręce mieszkańców Lubaia z nadzieją, że będziemy wspólnie uczestniczyć projektach, odkryciach czy zabawie. Oczywiście pomożemy szkoleniami, które już niebawem pojawią się w naszej ofercie.
Najważniejszym elementem, który pozwolił stworzyć miejsce nowych pomysłów i projektów, było oczywiście nasze partnerstwo z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi i grant w ramach programu “WzMOCnij swoje otoczenie”

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...