Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-11-2022

Jakie kryteria należy spełnić, aby zostać przewodnikiem? Gdzie zdobyć uprawnienia? Czy obowiązkowa jest znajomość języków obcych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielił gość lubańskiej biblioteki.

18.11.2022 r. „Galerię nad Schodami” odwiedziła lubanianka, pani Katarzyna Kuchmistrz, która opowiedziała o swojej pracy przewodnika sudeckiego i nie tylko, bowiem oprowadza również turystów, m.in. po Lubaniu, Wrocławiu i Dreźnie.
Poza garścią bardzo praktycznych wskazówek dotyczących formalnych aspektów tego zajęcia, mogliśmy dowiedzieć się, m.in. jak wykopać jamę śnieżną, w jaki sposób należy przygotować się do wyjścia w góry, czy też które zabytki i zakątki w naszym mieście są najbardziej doceniane przez turystów? Pani Kasia podzieliła się także historiami z wędrówek nie tylko tych służbowych, zarekomendowała również miejsca warte zobaczenia.
Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Biblioteka w wielu odsłonach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...