Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-11-2022

W październiku, Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka szkolna corocznie organizuje uroczystość „Pasowania na Czytelnika” dla uczniów klas pierwszych.

Na tegorocznej uroczystości pojawiła się Wróżka Biblioteuszka z gromadą skrzatów i bajkowych postaci, które przygotowały dla pierwszoklasistów bajkowe zagadki, wiersz o książce i piosenkę
o bibliotece. W roli skrzatów i bajkowych postaci wystąpili uczniowie klasy IIIa.

Po złożeniu  uroczystego przyrzeczenia, Wróżka Biblioteuszka magiczną różdżką pasowała każdego pierwszaka na czytelnika naszej szkolnej biblioteki, a obecne na uroczystości pp. Dyrektorki  wręczyły pierwszoklasistom książkę „Pierwsze abecadło”.

„Pierwsze abecadło” to książka przygotowana specjalnie dla uczniów klas pierwszych  przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.

Pierwszakom życzymy, aby nauka rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, była niezwykłą przygodą, która zaprowadzi  ich w magiczny świat książek, a czytanie stało się przyjemnością!

Wioletta Paszkowska

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...