Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-10-2022

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjno-warsztatowego „Zielony Rower” organizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój. We wtorek, 18 października, do lubańskiej Jedynki przyjechał leśnik-edukator p. Wojciech Nestorowicz.

 Nasz gość specjalny przeprowadził interesujące zajęcia o tematyce leśnej w klasie 3b. W trakcie tej niecodziennej lekcji uczniowie z SP nr 1 zapoznali się z informacjami dotyczącymi zawodu leśniczego, a także dowiedzieli się, jakie czynności wykonuje - w swojej pracy - w poszczególnych porach roku. Ponadto trzecioklasiści rozpoznawali zwierzęta 
leśne i ich tropy, rozróżniali sarnę od jelenia oraz zdobyli wiedzę na temat tego, jak wyglądają poroża tych gatunków (tj. tyka i parostek). Na sam koniec warsztatów miał miejsce „Quiz”, sprawdzający nowo nabyte informacje. Poprawne odpowiedzi były nagradzane upominkiem. Wszyscy uczniowie otrzymali też pieczątkę ze śladami zwierząt do zeszytu. Poza tym dostali zadanie domowe w postaci kart pracy, aby podczas spaceru po lesie poszukać śladów zwierząt.
 
Dzieci z 3b bardzo chętnie uczestniczyły w tych wyjątkowych zajęciach, a także aktywnie brały udział w każdym zadaniu przygotowanym przez naszego gościa. Dzięki tej wizycie las i leśnik nie są nam w ogóle straszni oraz obcy. 

 MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...