Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-10-2022

W piątek 30 września 2022 r. od godziny 8.00 rozpoczęliśmy w naszej szkole radosne święto. W każdym momencie celebrowaliśmy ruch i dobrą zabawę.

Pani Dyrektor uroczyście otworzyła EDSS na boisku ORLIK. Dzień był szczegółowo rozplanowany. W zamierzeniach: 2022 m dystansu, 3 godziny aktywności ruchowej i przyroda w tle.

Tego dnia pierwszaki wyruszyły na wycieczkę integracyjną w góry do Świeradowa. Tam w przepięknej scenerii górskiego krajobrazu na ścieżce dydaktycznej „Zajęcznik” odbyły się gry terenowe. Las dał uczniom doskonałe warunki do zabawy i możliwość wytworzenia się tak ważnej dla naszego życia więzi : człowiek i natura. Natomiast klasy drugie rozpoczęły od sztafety na 2022 m na boisku szkolnym. Każde dziecko miało okazje pokonać trasę na miarę swoich możliwości. Z wielkim zapałem przekazywały pałeczkę kolejnej osobie.  

W tym samym czasie klasy trzecie wyruszyły w teren -okolicę pobliskich działek i zacisznego osiedla przy szkołe. Też miały pokonać 2022 m. W trakcie marszobiegu wykorzystały do ćwiczeń naturalne przeszkody w terenie: murki, krawężniki, place zabaw, mały lasek, pobliską polanę, kałuże, pagórki. Uczniowie podczas zabaw terenowych mieli okazję szybko reagować na nieoczekiwane bodźce. Dzieciom towarzyszył dobry nastrój, cudowne samopoczucie i radość z każdego dobrze wykonanego zadania. Były zabawy orientacyjno-porządkowe, zabawy skoczne, rzutne i bieżne. Przebywanie na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą pozwoliło uczniom wyjść z rutyny codziennego dnia w szkole.

Po pokonaniu wyznaczonych dystansów wróciliśmy o godzinie 9.00 ponownie na boiska szkolne. Według ustalonego harmonogramu rozpoczęły się zabawy na wesoło w rzędach. Po dwóch godzinach aktywności fizycznej wszyscy wróciliśmy do klas na spotkania z AKADEMIĄ KROKIETA I LAMY . Wszystkie maluchy rozpoczęły RUCHOWY PLAN DNIA.  Akademia na ten dzień przygotowała gotowe materiały edukacyjne, które pozwoliły dzieciom wyjść z ławek w trakcie zajęć. Każde spotkanie z AKADEMIĄ KROKIETA I LAMY wyzwala u nich wiele emocji, frajdy i zabawy. Uczniowie wykonywali wszystkie ćwiczenia jak najlepiej potrafili.  Wszyscy byli bardzo skupieni i obserwowali swoich kolegów i koleżanki z Ukrainy, ponieważ przygotowane zajęcia miały charakter integracyjny. Uczniowie z Ukrainy poczuli się zaopiekowani. To był bardzo radosny dzień w naszej szkole. Jesteśmy dumni, że byliśmy uczestnikami EDSS.

Dziękujemy organizatorom EDSS i pozdrawiamy wszystkich uczestników z różnych krajów świata.  #ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

W.Bućko

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...