Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-10-2022

Tegoroczny Finał Powiatowy w piłce nożnej dziewcząt - w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej - odbył się 5 października w Pisarzowicach. Do zawodów zgłosiły się tylko dwa zespoły - SP nr 1 w Lubaniu i SP w Pisarzowicach.

Należy też nadmienić, że zmierzyły się ze sobą drużyny, które już w ubiegłym roku szkolnym osiągnęły bardzo duże sukcesy. Nasza szkoła zdobyła wtedy wicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej, a SP z Pisarzowic była wicemistrzem Dolnego Śląska.

Natomiast środowy mecz finałowy trwał 2x15 minut i stał na bardzo wysokim poziomie. Po dramatycznej końcówce, to jednak lubańska Jedynka została mistrzem powiatu. Ostatecznie nasza drużyna pokonała gospodynie zawodów 2:1.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się w maju przyszłego roku.

Skład zwycięskiej drużyny: Emilia Okraszewska, Maja Białkowska, Maja Ociesa, Dorota Węgrzyn, Victoria Grzybowska, Dorota Oleksy, Julia Szczepankowska.

Opiekunem drużyny był pan Marcin Ludward - nauczyciel wychowania fizycznego.