Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-10-2022

W piątek, również 30 września, w lubańskiej Jedynce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W szranki o głosy koleżanek i kolegów stanęły trzy kandydatki: Julia Jackiewicz z kl. 8d, Martyna Przekop z 8a oraz Maja Sałandyk z 6a.

To nie były żadne przelewki, a prawdziwa kampania w naszej szkole. Plakaty, programy wyborcze i wiele obietnic do spełnienia.

Nasza młodzież mogła także zagłosować na specjalnych kartach, poczuć się - wreszcie - jak dorośli, wybierając swoją kandydatkę oraz wrzucić swój głos do wyborczej urny. Bowiem tutaj każdy głos był ważny i niezwykle cenny. Udział w wyborach wzięli tylko uczniowie z kl. 5-8 oraz grono pedagogiczne. Łącznie oddano aż 223 głosy. Ostatecznie zwyciężyła Julia Jackiewicz. Uzyskała 136 głosów i została nową-starą przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Drugie miejsce zajęła Martyna Przekop z 63 głosami, obejmując funkcję wiceprzewodniczącej. Natomiast trzecia była Maja Sałandyk, zdobywając 24 głosy. Została zatem nową skarbniczką SU. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w pełnieniu swoich ról.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Agnieszka Janicka.

MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...