Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-09-2022

Podczas drugiego dnia Festiwalu Literackiego „Z książką w podróży i o podróży gościliśmy pana Miłosza Lassotę- przewodnika sudeckiego. Upartego, jak mawia o sobie, Raubrittera (z niem. rycerz rozbójnik).

Dzięki barwnym opowieściom naszego gościa w jednej chwili mogliśmy się przenieść, np. na Zamek Grodno, który położony jest w Zagórzu Śląskim na Górze Choina na wysokości 450 m n.p.m lub znaleźć się w Górach Stołowych, albo przenieść do naszych południowych sąsiadów do Klasztoru Benedyktynów w Broumovie. Opowiedział on również, jakie były motywy, że pasja podróżowania i wędrowania zmieniła się w zawód, który pozwala poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Kto wie, może czwartkowe spotkanie z naszym gościem wyzwoliło w kimś zew zwiedzania, eksplorowania i poszukiwania ciekawych miejsc , których na Dolnym Śląsku (i nie tylko) jest bez liku.

Spotkanie to było elementem II Lubańskiego Festiwalu Literackiego „Z książką w podróży i o podróży”, który jest jedną z inicjatyw edukacyjno-animacyjnych realizowanych w ramach projektu „Kultura zbliża… zwłaszcza w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...