Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-09-2022

21 września w Bibliotece w Ratuszu odbyło się spotkanie autorskie z podróżnikiem Krzysztofem Nowakowskim w towarzystwie wiernego psa Heni.

Pan Krzysztof w fascynujący sposób opowiadał o swoich przygodach, podróżując psim zaprzęgiem na Dalekiej Północy. Była to niesamowita opowieść, która przybliżyła uczestnikom spotkania piękno Skandynawii. Autor książki "23 kilometr" oraz "Lapońska przygoda Mai" opowiedział nam, jak wyglądają zimy na Dalekiej Północy, jak należy przygotować się do wyścigu i jak ważna jest współpraca na linii pies-człowiek? Jak się okazywało, psi instynkt nie raz uratował naszego gościa przed niebezpieczeństwami. Przepiękne fotografie z wypraw dodatkowo ubogaciły niezwykle ciekawe spotkanie. Można było również nabyć ostatnią książkę autorstwa pana Krzysztofa i uzyskać autograf.

Spotkanie to było elementem II Lubańskiego Festiwalu Literackiego „Z książką w podróży i o podróży”, który jest jedną z inicjatyw edukacyjno-animacyjnych realizowanych w ramach projektu „Kultura zbliża… zwłaszcza w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...