Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-07-2022

APEL DYRKETORA REGIONALNEGO CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W WAŁBRZYCHU O ODDAWANIE KRWI

 

Szanowni Państwo,

zwracam się do Państwa z apelem szczególnie aktualnym w wakacje, najtrudnijeszym czasie dla Publicznej Służby Krwi.
W tym okresie bieżące stany magazynowe krwi i jej składników drastycznie maleją, dlatego jest ona szczególnie potrzebna.

Krew - jest lekiem, którego nie mozna wyprodukować ani niczym zastąpić. Jej źródłem może być tylko drugi, zdrowy człowiek.

W czasie wakacyjnym wyjeżdżamy na urlopy, uprawiamy niebezpieczne sporty, zdarzają się wypadki drogowe, i mój apel do Państwa jest po to, żeby każdy z nas zdawał sobie sprawę z tego, że i my możemy potrzebować krwi. Byśmy mogli bezpiecznie czuć się w szpitalach, musimy wszyscy w tym uczestniczyć, ludzie zdrowi muszą pomagać tym chorym potrzebującym leczenia krwią.

Naszym nadrzędnym celem jest zabezpieczenie Szpitali w krew i jej składniki, aby można było ocalić zdrowie i życie pacjentów. Stąd też moja osobista prośba i apel o solidarną mobilizację w tym zakresie.

 

Dyrektor

Regionalnego Centrum Krwiodawstwa

i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu

Elżbieta Kierzek

 

RCKiK

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...