Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-06-2022

24 czerwca obchodziliśmy uroczyste zakończenie roku szkolnego. W tym to dniu podsumowaliśmy naszą pracę, pochwaliliśmy się sukcesami i pożegnaliśmy absolwentów oraz odchodzących na emeryturę pracowników szkoły.

 Był to kolejny rok szkolny, w którym zmagaliśmy się z epidemią i zdalnym nauczaniem. Byliśmy także świadkami agresji Rosji na Ukrainę, co spowodowało, że w gmachu szkolnym powitaliśmy dzieci naszych wschodnich sąsiadów i stały się one pełnoprawnymi uczniami SP 1 w Lubaniu. Mimo wszystkich trudności był to jednak rok, który obfitował w różne ważne projekty dla całej społeczności, które miały na celu na nowo zintegrować brać uczniowską i rozwijać wiedzę i umiejętności. Działania naukowe i sportowe przyniosły wiele sukcesów na szczeblu powiatowym, regionalnym i wojewódzkim. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły możemy pochwalić się trzema laureatami konkursu zDolny Ślązak. Wszystkim gratulujemy wspaniałych sukcesów.
Dzień zakończenia roku szkolnego to szczególny czas dla ósmoklasistów, stają się bowiem absolwentami. Po wielu latach pobytu w naszej placówce opuszczają mury „Jedynki”. Tu zdobywali wiedzę, kształtowali swoje charaktery i rozwijali swoje pasje i zainteresowania. Teraz rozpoczną kolejny etap swojej edukacyjnej drogi. Od września : nowa szkoła, nowe plany, nowi koledzy i koleżanki, nauczyciele. Wychowawcy, nauczyciele przekazali im cenną wiedzę, ale uczyli także życia, dzielili się swoim doświadczeniem. Ogromne podziękowania należą się rodzicom odchodzących uczniów zaangażowanym w życie szkoły, to również dzięki nim młodzież kończąca naukę może śmiało i bez kompleksów ruszać w wielki świat.
Drodzy absolwenci, życzymy Wam powodzenia, radości i samych sukcesów w dalszym odkrywaniu świata.
Nie żegnaliśmy tylko ósmoklasistów. Wraz z zakończeniem roku szkolnego swoją pracę zawodową zakończyli : pani Tamara Bużantowicz – nauczycielka języka polskiego oraz pani Danuta Czerepak i pan Roman Pawlak – pracownicy obsługi. W związku ze zmianą miejsca zatrudnienia pożegnaliśmy także pana Adama Piątkowskiego - psychologa.
Pożegnania są najtrudniejsze, bo jak rozstać się i podziękować ludziom, z którymi przebyło się tyle dróg, wydeptało tyle ścieżce. Jak wyrazić uznanie, wdzięczność za to, że byliście i dawaliście z siebie to co najlepsze naszej szkolnej rodzinie. Pozostają tylko proste i płynące z naszych serc słowa: „dziękujemy Wam”. Odchodzicie na zasłużony odpoczynek, niech będzie on dla Was czasem nadal aktywnym. Żyjcie najpiękniej, teraz bez ograniczeń czasowych, dbajcie o siebie, spełniajcie się i nie zapominajcie o nas.
Serdeczne podziękowania należą się również rodzicom za wszelką udzielaną nam pomoc i życzliwą współpracę. Dziękujemy za miniony rok szkolny, życzymy wszystkim – rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji.
A.Sz.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...