Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-05-2022

Dnia 6 maja 2022 r. dzieci z PM nr 5 im. J. Tuwima w Lubaniu z okazji obchodów Dnia Strazaka uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej. Zaproszeni goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka.

Prezentowano strój i podręczny sprzęt strażacki. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych oraz w asyście podczas różnych akcji. Zaproszeni goście zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną i korzystania z numeru 112. Można było z bliska podziwiać wóz strażacki, oraz jego wyposażenie wykorzystywane podczas akcji. Dzieci przymierzały hełm strażacki, trzymały wąż strażacki i wchodziły do wozu. Wizyta strazaków utrwaliła wiedzę dzieci w zakresie bezpieczeństwa. 

Składamy serdeczne podziękowanie strażakom za ciekawie spędzony wspólnie czas i poznania istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.Z okazji Waszego święta życzymy wytrwałości w dalszej niełatwej służbie oraz wielu sukcesów. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...