Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-12-2021

W poniedziałek, 29 listopada br., uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę tygodnia i zapoznani z polską tradycją wieczoru andrzejkowego wraz z obowiązującymi zwyczajami i wróżbami.

Następnego dnia, we wtorek nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich wróżby. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, jakie imię będzie nosił ich przyszły wybranek/wybranka serca lub czyje marzenie się spełni. Dzieci ustawiały buty w wyścigu po szybkie zamążpójście, wybierały pewien atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem, losowały magiczne liczby i kolory, a także przekłuwały szpilką serce z imionami przyszłej wybranki bądź wybranka. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Dopełnieniem tego dnia była wspólna zabawa przy muzyce. Uczestnicy zabaw andrzejkowych opuszczali świetlicę z uśmiechem na twarzach i nadzieją, że wróżby, chociaż w niewielkim stopniu okażą się prawdziwe.

                                                                Marta Rosa-Kuchmistrz, Izabela Kozak

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...