Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-11-2021

Od wielu już lat nasza ,,dwójeczka”, aktywnie uczestniczy w programie SKO , a uczniowie bardzo chętnie przystępują i włączają się w oszczędzanie.

System oszczędzania najmłodszych przez Szkolną Kasę Oszczędności nie jest nowy. Pierwsza taka Kasa powstała w 1906 roku w Sokalu, ale prawne uregulowanie funkcjonowania SKO nastąpiło w 1925 roku wraz z wydaniem przez ministra wyznań religijnych i oświecenia publicznego Stanisława Grabskiego specjalnego okólnika, w którym wskazywał, że „młodzieży szkolnej należy wpajać umiejętność i zasady oszczędzania pieniędzy”.

Szkolna Kasa Oszczędności to unikalny na rynku, innowacyjny i kompleksowy program edukacyjny dla dzieci w wieku 5–13 lat. Dzięki przeprowadzonej w latach 2010–2012 rewitalizacji ,SKO stało się synonimem nowoczesnej edukacji, w ramach której najmłodsi uczą się m.in. przedsiębiorczości, ekologii czy zdrowego odżywiania i niemarnowania żywności, a to wszystko pod wspólnym mianownikiem jakim jest oszczędzanie.

Od września do szkolnego grona, w SP2, dołączyło 30 nowych ,,SKO-owiczów”, którzy zamierzają aktywnie gromadzić swoje oszczędności, aktywnie uczestniczyć w konkursach i zajęciach tematycznych prowadzonych przez opiekuna p. I. Kozak.

Życzymy im wytrwałości w  oszczędzaniu i tym samym w dążeniu do spełniania swoich marzeń.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...