Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-07-2021

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku, 2 sierpnia wznowiona zostaje strefa płatnego parkowania w Rynku w Lubaniu.

Czasowe zawieszenie strefy płatnego parkowania zlokalizowanej w Rynku spowodowane było pracami inwestycyjnymi na odcinku ulicy Tkackiej (od Rynku do skrzyżowania z ulicami: Szkolna i Grunwaldzka) i reorganizacją ruchu kołowego.

Strefy płatnego parkowania obowiązują w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Wysokość zaktualizowanej opłaty za czas parkowania pojazdów samochodowych na drogach publicznych w SPP na terenie Lubania to kolejno:

1,00 zł – za parkowanie do pół godziny;

2,00 zł – za pierwszą godzinę;

4,40 zł – za dwie godziny;

7,20 zł – za trzy;

2,00 zł dodatkowo – za czwartą i każdą następną godzinę parkowania.

Całodzienne parkowanie w czasie funkcjonowania strefy płatnego parkowania wyniesie 12,00 zł. Z brakiem obowiązkowej płatności związane są kary pieniężne. Czas postoju można opłacić poprzez wykupienie jednorazowego biletu parkingowego przy użyciu monet lub kartą płatniczą w automacie parkingowym. Nie wprowadza się możliwości wykupienia abonamentu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...