Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-05-2021

Szanowni lubańscy Radni, Pracownicy Samorządowi, lokalni Samorządowcy,

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto to upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Przez ostatnie trzy dekady jako wspólnota kształtowaliśmy naszą lokalną samorządność. Niektórzy z nas pamiętają jej początki, inni od stosunkowo niedawna wdrażają się w życie samorządu. Jednak każdy z nas współtworzy wspólnotę samorządową, w naszym przypadku Gminy Miejskiej Lubań. Poprzez decyzje, działania, plany i zamiary wpływamy na losy naszej małej Ojczyzny. Mimo niekiedy odmiennych zdań, każdy z nas ma na uwadze jej dobro i wierzymy, że działa właśnie w tym kierunku. To gmina jako jednostka samorządu terytorialnego ma największy wpływ na życie mieszkańców. Jesteśmy najbliżej lubanian. Jako pierwsi widzimy ich potrzeby i w miarę możliwości prawnych i finansowych pomagamy.

W dniu dzisiejszym chcemy podziękować za poświęcony czas i wysiłek włożony w wykonywaną pracę dla wspólnego dobra. Bez Państwa pomocy Lubań nie byłby tym samym Lubaniem. Działamy dla miasta, ale nie zapominajmy, że miasto to przede wszystkim ludzie. To dla odbiorców powstaje szeroko pojęta infrastruktura i rozwijają się różne sfery życia. Stąd dziś, dziękujemy za oddanie społeczności lokalnej i słuchanie głosu swoich wyborców. Pamiętajmy, że samorząd to nie tylko administracja ukierunkowana na zarządzanie gminą. Samorządność dotyczy też mieszkańców i ich zaangażowania w życie miasta. Samorządowcy mają ten przywilej, aby reprezentować i podejmować decyzje, jednak robią to w imieniu całej społeczności. Stąd życzymy Państwu, aby nadal byli Państwo otwarci na potrzeby ludzkie. Powinniśmy współpracować z mieszkańcami, ale również między sobą. Jednocześnie życzymy wytrwałości w działaniu na rzecz Lubania. Niech Państwa wysiłki będą zauważone i doceniane, a praca w samorządzie daje ogrom satysfakcji zawodowej.

Kamil Glazer  Przewodniczący Rady Miasta Lubań                      Arkadiusz Słowiński  Burmistrz Miasta Lubań

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...