Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-06-2017

Ostatni dzień święta naszego miasta to Dzień Aktywnej Rodziny – megafestyn zorganizowany przez organizacje pozarządowe i miasto Lubań. Tegoroczny Dar okazał się wisienką na lubańskim torcie.

To już 4 edycja Daru – wpisanego w miejskie doroczne obchody niedzielnego festynu, będącego przestrzenią wszelkiej kreatywności i aktywności. Wszystkie trzy poprzednie Dary odbywały się na lubańskim rynku, w zmienionej lokalizacji, w Parku na Kamiennej Górze, przy świetnej pogodzie, impreza okazała się wielkim sukcesem. 

Twórczość i radość dosłownie wypełniły cały park – od amfiteatru gdzie prezentowały się starsze i młodsze lubańskie talenty, po parkowe alejki wypełnione wszelkimi kreatywnymi zabawami, jakie tylko sobie można wymarzyć.

Tradycyjnie, współorganizujące Dar swoją społeczną pracą, zaangażowane organizacje pozarządowe ożywiły imprezę grą „Pozarządowy Lubań” i zaprezentowały się na scenie. Lokalne NGO’Sy dały się poznać z najlepszej strony, stawiając uczestnikom festynu ciekawe zadania do wykonania. Za każde zadanie przysługiwał element układanki, a kto zebrał wszystkie, brał udział w losowaniu nagród ufundowanych przez fiormę Chromex – bonów na 200, 300 i 500 zł, wręczonych szczęśliwcom na scenie przez prokurent firmy Jolantę Michalską i burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego. 

Organizację festynu wsparły miejskie instytucje. Na przybyłe do parku rodziny czekało miasteczko historyczne (muzeum), kreatywne animacje plenerowe (OWD), gry i zabawy ruchowe (MOSiR i MOPS), piknik z książką (biblioteka). Do parku ściągała także jeżdżąca spod Wieży Brackiej kolejka – dla leniuchów, i prowadząca przez miasto do parku - gra terenowa Baśniobór – dla lubiących wyzwania.

Na scenie amfiteatru zaprezentowały się dzieci z sześciu, działających w mieście, przedszkoli i żłobków. Było bardzo kolorowo, bo każda grupa maluchów przybywała z innej bajki. Prowadząca imprezę Anna Łagowska jako piratka zachęcała, by wszyscy brali przykład z małych gwiazd estrady i przynajmniej raz w roku bawili się jak dzieci.

Po wielkiej dawce kolorów, przebojów i pląsów przyszła pora na prezentacje artystyczne grup i zespołów związanych z lokalnym środowiskiem twórczym. Następnie scenę zapełniły wirujące dzieci i młodzież, pokazując umiejętności zdobyte podczas rocznej pracy na zajęciach Studia Tańca Mar-Ko Mariusza Kozaka. Dar – a zarazem i całe miejskie świętowanie – zakończyły się finałowym koncertem zespołu Chapeau Bas. 

ORGANIZATOR – MIASTO LUBAŃ
Miejski Dom Kultury
Łużyckie Centrum Rozwoju
Muzeum Regionalne
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Ośrodek Wsparcia Dziennego
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina organizacji pozarządowych tworzących DAR – Dzień Aktywnej Rodziny 2017
Akademia Seniora przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu
Dolnośląska Grupa Literacka „NURT"
Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów „ODNOWA"
Lubańskie Stowarzyszenie Mieszkańców PANACEUM
Klub Honorowych Dawców Krwi przy SM w Lubaniu
Klub Liderów Młodzieżowych przy Stowarzyszeniu P-ZFST „Pogranicze”
LZS "Zaręba"
Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa Pasjonat
Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Łużycki w Lubaniu
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - Zarząd Rejonowy w Lubaniu
Stowarzyszenie „SIÓDME NIEBO"
Stowarzyszenie WĄWÓZ SOMOSIERRA
Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Olszyny
Stowarzyszenie WYLOGUJ SIĘ
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubaniu
Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Lubań
Koordynacja współpracy z organizacjami
Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...