Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-09-2016

W roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mickiewicza w Lubaniu przystąpił do nowego projektu unijnego ''RegionalMenagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym.''

20 września 2016 r. w Lőbau odbyło się spotkanie inauguracyjne, na którym Powiat Lubański reprezentowali: Wicestarosta Powiatu Lubańskiego Wojciech Zembik, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Rozwoju Monika Przekop, pracownik Wydziału Oświaty Natalia Kessel, a Zespół Szkół Ponadgimnazjalych im. A.Mickiewicza Dyrektor Marta Czarniecka oraz Mentor projektu po stronie polskiej Joanna Koniecko.
Projekt ''RegionalMenagement. Kompetencje i perspektywy w polsko - saksońskim regionie przygranicznym'' będzie realizowany w ciągu trzech lat. Wezmą w nim udział cztery szkoły polskie z Lubania, Zgorzelca, Bolesławca, Żar oraz trzy szkoły saksońskie z Goerlitz, Hoyerswerdy i Bischofswerdy.
Podstawą realizacji działań jest Program Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020, w ramach którego zakłada się budowanie wspólnej marki dolnośląsko – saksońskiego regionu przygranicznego wraz z tworzeniem polsko-niemieckich sieci turystycznych oraz zwiększanie atrakcyjności regionu poprzez utrzymanie i świadome wykorzystanie potencjału wspólnego dziedzictwa kulturowego i naturalnego.
Głównym celem projektu RegionalMenagement jest opracowanie i przeprowadzenie transgranicznych działań edukacyjnych w kierunku rozwoju regionalnego rynku pracy w dziedzinach: menager turystyki regionalnej i menager kultury. W każdej ze szkół partnerskich powstaną Uczniowskie Agencje Turystyczne, których członkowie pod opieką nauczycieli, w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Lubaniu Joanny Wójcik i Tomasza Dudy, będą rozwijać wśród młodzieży zainteresowanie regionem i związanymi z nim perspektywami zawodowymi, upowszechniać wiedzę na temat kulturalnego i turystycznego potencjału regionu. W ten sposób młodzi ludzie zyskają możliwość zdobycia kompetencji zawodowych, międzykulturowych i językowych niezwykle cennych na rynku pracy.
Dzięki projektowi ''RegionalMenagement” Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko – saksońskim regionie przygranicznym'' Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. A Mickiewicza poszerza swoją ofertę edukacyjną, dając uczniom możliwość rozwijania talentów, wykazania się kreatywnością, operatywnością, czyli cechami niezbędnymi w życiu zawodowym. W ten sposób szkoła stwarza uczniom szanse wszechstronnego rozwoju.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...